Нейтральні щодо війни в Україні країни стають співучасниками росії – Макрон

11:42, 21.09.2022
Нейтральні щодо війни в Україні країни стають співучасниками росії – Макрон

Президент Франції Еммануель Макрон під час виступу на сесії Генасамблеї ООН. (Фото: Ера)

«Співучасниками» нового російського імперіалізму є країни, які відмовляються стати на бік України у війні проти росії.

 

Як інформує УМ, про це заявив президент Франції Еммануель Макрон на сесії Генеральної асамблеї ООН, повідомило видання Politico.

 

"Ті, хто сьогодні мовчить, служать — проти власної волі чи таємно з певною співучастю — справі нового імперіалізму", — сказав Макрон.

 

Макрон сказав, що агресія Росії проти України ознаменувала "повернення до епохи імперіалізму та колоній" і що світ опинився перед вибором між "війною та миром".

 

У той час як західні союзники, такі як Франція, продемонстрували єдиний фронт проти Росії після її вторгнення в Україну, в Африці та Азії відповідь була більш стриманою.

 

Деякі країни не бажають надто рішуче засуджувати Росію. Ця тенденція знайшла відображення в квітневому голосуванні в ООН, коли 58 країн, включаючи Індію, Бразилію, Південну Африку та Індонезію, утрималися під час голосування за резолюцію про виключення Росії з Ради ООН з прав людини.

 

Президент Франції визнав "почуття несправедливості", яке відчувають країни, що постраждали від наслідків війни, пов’язаних з продовольством, енергією та їхньою економікою. Але він також висловив сильне попередження тим, хто хоче залишатися на позиції "нейтралітету".

 

"Сьогодні я хочу чітко сказати: ті, хто хоче імітувати боротьбу неприєднання, відмовляючись чітко висловлюватися, роблять помилку, і понесуть історичну відповідальність", — сказав він, маючи на увазі рух неприєднання під час холодної війни.

 

Макрон також оголосив у своїй промові, що Франція фінансуватиме транспортування української пшениці до Сомалі у партнерстві зі Всесвітньою продовольчою програмою ООН.

 

Як повідомляла УМ, Зеленський і Макрон говорили про ЗАЕС та зброю.