СБУ виявила шпигунів у Кабінеті Міністрів і Торгово-промисловій палаті

10:44, 21.06.2022
СБУ виявила шпигунів у Кабінеті Міністрів і Торгово-промисловій палаті

"Консерв" в держструктурах України, виявляється - ще чимало.

Російських агентів викрила Служба безпеки України у складі Кабінету міністрів і Торгово-промислової палати.

 

Як інформує УМ, про це 21 червня повідомив речник СБУ Артем Дехтяренко у Телеграм.

 

Вказано: щоб знешкодити російську агентуру контррозвідка Служби безпеки провела багатоетапну спецоперацію.

 

У результаті в Києві затримали завідувача відділу Секретаріату Кабміну і керівника однієї з дирекцій ТПП.

 

За словами Дехтяренка, ці посадовці передавали ворогу різну розвідінформацію: від стану обороноздатності до облаштування держкордону та персональних даних українських правоохоронців.

 

Вказано, що російські куратори платили їм за інформацію від 2 до 15 тис. дол. за завдання. Суми залежали від рівня таємності і важливості зібраних даних. Як встановила СБУ, урядовця завербували у 2012 році під час подорожі в Росію два кадрові співробітники ФСБ РФ.

 

«З тієї поїздки чиновник повернувся, вже маючи оперативний псевдонім, мобільний телефон для зв’язку та завдання збирати таємну інформацію, яка циркулює в Кабміні. Секретні документи зловмисник або роздруковував, або фотографував і зберігав на флешці.

 

А для передачі файлів домовлявся через закритий Telegram-канал про зустріч зі своїм "зв’язковим" – одним із працівників Торгово-промислової палати. "Зв’язківця" теж завербували у Москві співробітники 5 служби ФСБ. Свій інструктаж співробітник ТПП отримував згодом у тимчасово окупованому Сімферополі», - сказано в повідомлені.

 

СБУ ідентифікувала одного з тих, хто готував його, як агента – це представник 5 служби фсб Юрій Водолазкій. Схема передачі розвідданих працювала так: урядовець передавав їх "зв’язківцю" з ТПП, а той – далі в Росію через зашифровані канали зв’язку.

 

"Винагороду" зв’язковий отримував під час особистих зустрічей із кураторами. Вони відбувалися в Криму чи у третіх країнах. Зазвичай ФСБ платила йому за двох, а вже в Києві він розподіляв гроші. Паралельно він займався підбором інших "кандидатів" для вербування.

 

Наразі слідчі СБУ повідомили обом зловмисникам про підозру в державній зраді. Суд обрав їм міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

 

Досудове розслідування триває.

 

Щоправда виникає слушне запитання: як у такі важливі й поважні структури після «ретельних» до сьомого коліна перевірок потрапили люди на державну службу?.. І чи не варто після цього "прошерстити" всі найвищі державні структури.

 

Як повідомляла УМ, колишній впливовий генерал і посадовець СБУ Андрій Наумов, якого вважали «правою рукою» голови спецслужби Івана Баканова і який втік з України за кілька годин до перших ракетних ударів 24 лютого, знайшовся у Сербії.