Українська делегація в ООН наполягає на покаранні путіна та поплічників за злочин агресії

10:59, 03.06.2022
Українська делегація в ООН наполягає на покаранні путіна та поплічників за злочин агресії

Радник Постійного представництва України Сергій Дворник. (facebook.com/UKRinUN)

Українська делегація в ООН заявляє, що заключним акордом війни для путіна та інших російських воєнних злочинців стане спеціальний кримінальний суд для покарання за злочин агресії проти України.

 

Як інформує Україна молода, про це йдеться у заяві української делегації в ООН, яку оголосив на відкритих дебатах Ради Безпеки про посилення відповідальності та покарання за серйозні порушення міжнародного права радник Постійного представництва України Сергій Дворник.

 

Дипломат нагадав, що Україна підтримала ідею створення спеціального кримінального трибуналу для покарання за злочин агресії проти України.

 

«Такий трибунал стане заключним акордом війни для Путіна, Шойгу, Герасимова, Лаврова та інших російських воєнних злочинців. Після 100 днів мужнього опору ЗСУ та всього українського народу зрозуміло, що ця агресивна війна закінчиться поразкою Росії. Поразкою, яка стане перемогою всього цивілізованого світу», - сказав український представник.

 

Пан Дворник розповів, що лише на Київщині після відступу російської армії було виявлено 1200 тіл убитих мирних жителів. Кількість жертв серед цивільного населення в Маріуполі, за його словами, можна буде підрахувати лише після деокупації міста, але вже зрозуміло, що вбито десятки тисяч людей.

 

За словами дипломата, щодня в Україні скоюється близько 200-300 воєнних злочинів, їхня загальна кількість з початку вторгнення перевищує 15 тисяч.

 

Відтак, Україна закликала всіх партнерів приєднатися до зусиль щодо забезпечення правосуддя.

 

Нагадаємо, очікується, що міжнародний трибунал для покарання вищого військово-політичного керівництва Росії за воєнні злочини та міжнародний арбітраж для перетворення заморожених активів РФ на компенсацію Україні буде створено до кінця літа.

 

Як повідомляла "УМ", Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш після візиту до Києва наприкінці квітня заявив, що Організація Об’єднаних Націй подвоїть свої зусилля для порятунку життів та зменшення людських страждань в Україні.
 
Днями провідні експерти провели перший незалежний звіт щодо звірств  з боку Москви, скоєних в Україні.  У ході слідства з’ясували, що існує достатньо доказів, щоб стверджувати, що дії Росії  спрямовані на знищення українського народу, та розпал геноциду.