Про виведення бійців з Азовсталі домовлялися лідери Франції, Туреччини, Ізраїлю і Швейцарії - Зеленський

12:47, 21.05.2022
Про виведення бійців з Азовсталі домовлялися лідери Франції, Туреччини, Ізраїлю і Швейцарії - Зеленський

Зеленський вперше розповів, хто допомагав проводити операцію з виведення українських військ з «Азовсталі»

Операцію з виведення українських захисників Маріуполя Україна готувала спільно з міжнародними посередниками — зокрема Францією, Ізраїлем, Туреччиною та Швейцарією.
 
Як інформує Україна молода, про це Зеленський заявив в інтерв’ю з нагоди третьої річниці свого президентства, фрагмент якого показали в етері загальнонаціонального телемарафону.
 
«Структура складна. Домовлялися про те, що розблокуванням будуть займатися посередники, західні партнери. Я домовлявся з Туреччиною, Швейцарією, з Ізраїлем. Спочатку з Францією через стосунки лідерів з російською федерацією, коли ми бачили, що військовим шляхом розблокувати неможливо,—сказав він.
 
Чесно скажу, я, повірте мені, десятки, сотні разів проговорював з лідерами інших держав надати мені відповідну зброю військовим, щоб військовим шляхом ми дійшли до Маріуполя, щоб розблокувати цих людей. Люди були готові йти, вони було 90% впевнені, що не можуть повернутися. Там абсолютно велика кількість героїчних людей, які хотіли допомогти максимально»,— наголосив Зеленський. 
 
Крім того, додав Зеленський, посередником разом зі згаданими країнами були представники ООН. 
 
«Ми домовлялися з Генеральним секретарем»,- зазначив Президент.
 
Глава держави зазначив, що станом на сьогодні з Маріуполя й «Азовсталі» вивезені всі цивільні, медики та поранені. 
 
«На цю мить я знаю, що відбувається. Мені здається, що найближчим часом, навіть не днями, завершиться вивезення всіх»,— додав він.
 
Зеленський також зауважив, що на «Азовсталі» перебували не лише військові Національної гвардії, а й представники поліції та Служби безпеки України, військові медики та близько 400 прикордонників.
 
«Дуже велика кількість людей загинула, наших льотчиків. Знали, що складно, що долетіти до «Азовсталі» майже неможливо і привезти їм ліки, харчову продукцію, воду, забрати тіла, поранених. Це відбувалось. Дуже багато речей відбувалось, які не можна було коментувати. Тому що повітряних коридорів до "Азовсталі" не було через потужне російське ПВО»,— сказав він. 
 
Після виведення українських військових з Азовсталі, згідно з домовленостями, усі вони очікуватимуть на обмін.
 
«Будемо забирати їх додому. Це те, що ми повинні зробити разом з партнерами, які взяли на себе відповідальність»,- резюмував Президент.
 
Як відомо, більше 80 днів українські захисники тримали оборону Маріуполя. 16 травня розпочалась евакуація українських захисників із заблокованого російськими загарбниками заводу "Азовсталь".
 
Як повідомляла УМ, Міжнародний  комітет Червоного Хреста заявив, що команда організації зареєструвала «сотні українських військовополонених на заводі «Азовсталь» у Маріуполі». Процес було запроваджено на прохання обох сторін.