Резніков констатує перехід України у довготривалу фазу війни

14:43, 13.05.2022
Резніков констатує перехід України у довготривалу фазу війни

Українські військові тримають оборону переважно власними силами проти оскаженілого від люті агресора. (facebook.com/GeneralStaff.ua)

Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що найближчі тижні для України  будуть надзвичайно складними, оскільки війна перейшла у нову — довготривалу фазу.
 
Як інформує Україна молода, про це він написав на сторінці Фейсбуку.
 
Міністр зазначив, що план Кремля щодо капітуляції України за декілька днів після повномасштабного вторгнення провалився. Захисники і захисниці та весь український народ дали гідну відсіч окупантам.
 
Потім почався умовний період «до 9 травня», коли російські війська, що понесли величезні втрати, отримали поразку під Києвом і не змогли досягти жодної стратегічної цілі, змінили тактику. 
 
Після втечі з Житомирської, Київської, Чернігівської та Сумської областей ворог визначив собі нові цілі – захоплення півдня та сходу України. І цей план також зірвано.
 
«Таким чином, до 9 травня росія отримала стратегічну поразку – не змогла знищити українську Державу шляхом військової інтервенції та зміни влади на російських маріонеток. 
 
Ми змусили її знизити масштаб цілей до оперативно-тактичного рівня.  На цьому тлі ми входимо у нову – довготривалу – фазу війни», – повідомив міністр.
 
Він наголосив, щоб перемогти у ній, треба ретельно планувати ресурси, уникати помилок та проєктувати нашу силу так, щоб ворог, врешті-решт, не витримав.
 
«На нас очікують надзвичайно складні тижні. Скільки їх буде – точно не скаже ніхто. У цей період ми будемо тримати оборону переважно власними силами проти оскаженілого від люті агресора», – наголосив Резніков.
 
Понад 1500 українських військових уже навчаються чи у найближчі дні розпочнуть опановувати техніку наших партнерів, щоб потім повернутися у якості інструкторів. Хтось, як артилеристи, одразу піде в бій. 
 
Поки важке іноземне озброєння урівноважить сили і забезпечить злам на користь України, мине час. Зараз його присутність точкова, це треба розуміти», – наголосив міністр.
 
Як повідомляла "УМ", начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов запевнив, що Україна боротиметься за острів Зміїний стільки, скільки буде потрібно, оскільки він має стратегічне значення.