Депутата Верховної ради Олексія Ковальова видворили зі Слуги народу

13:35, 28.04.2022
Депутата Верховної ради Олексія Ковальова видворили зі Слуги народу

З початком війни нардеп Олексій Ковальов перебуває на тимчасово окупованій території Херсонщини та спілкується з російськими військовими

Партія «Слуга народу» у Верховній Раді звернулася до Генерального прокурора та голови Служби Безпеки з проханням порушити справу розслідування обставин перебування на тимчасово окупованій частині Херсонської області народного депутата Олексія Ковальова. У зв’язку із підозрою у держзраді членство у партії депутата зупинено.
 
Як інформує Україна молода, спільну заяву політичної партії «Слуга народу» та однойменної парламентської фракції опублікувала речниця фракції Юлія Палійчук у Телеграмі.
 
«Політична партія "Слуга народу" та фракція партії «Слуга народу» у Верховній Раді України ухвалили спільне рішення щодо призупинення членства Олексія Ковальова у фракції та звернулися до Генерального прокурора України Ірини Венедиктової, голови Служби Безпеки України Івана Баканова із закликом порушити відповідну кримінальну справу, в рамках якої ретельно та всебічно розслідувати всі факти та обставини перебування Ковальова на тимчасово захопленій території та його спілкування із окупаційними військами. За висновками слідства партія та фракція ухвалять політичні рішення щодо цього депутата»,– йдеться в заяві.
 
Зазначається, що народний депутат, обраний у виборчому окрузі 186 (Херсонська область) Ковальов наразі перебуває на тимчасово захопленій російськими військами території. Судячи з його інтерв’ю ЗМІ, перебуває цілком добровільно. За даними "СН", Ковальов спілкується з російськими військовими, які не вчиняють щодо нього жодних дій. Також він не бере участь у національному спротиві російській агресії та окупації. Окрім того, за його ж словами, здійснює на тимчасово захопленій території діяльність із надання гуманітарної допомоги. Водночас він не відвідує пленарні засідання Верховної Ради, не бере участь у голосуваннях за важливі в умовах воєнного стану законопроєкти.
 
"Адекватних пояснень щодо свого поточного статусу, поведінки і заяв депутат Ковальов керівництву фракції не надав. Поведінка Олексія Ковальова та випадки його спілкування із окупаційними військами викликають підозру у здійсненні ним державної зради", – наголошується в заяві.
 
У "Слузі народу" вважають, що поведінка Ковальова є несумісною ні зі званням народного депутата України, ні тим більше – з членством у фракції "СН".
 
"Його поведінка не лише кидає тінь на імідж партії, яка його висунула кандидатом у народні депутати, і фракції, в якій він перебуває. Вона по суті є зрадою тих партійців і депутатів всіх рівнів, які сьогодні беруть участь у національному спротиві, перебуваючи на тимчасово захоплених територіях, служать у ЗСУ та, зокрема, підрозділах тероборони, допомагають армії та переселенцям, проводять перемовини з колегами з країн-союзників щодо розширення допомоги України", – додається в заяві.
 
Як відомо, народний депутат Олексій Ковальов фактично від початку повномасштабного вторгнення перебуває на тимчасово окупованій частині Херсонської області.

У грудні 2021 року стало відомо, що Ковальов придбав "4 канал" у екснардепа Дмитра Добродомова.
 
Як повідомляла УМ, колишній міський голова Рубіжного, що на Луганщині,  Сергій Хортів став на бік окупантів та передає інформацію про людей з проукраїнською позицією, але плани його вдалося трохи зламати.