Зеленський закликав Кремль повернути війська на позиції до 24 лютого

23:33, 27.03.2022
Зеленський закликав Кремль повернути війська на позиції до 24 лютого

Зеленський пропонує росії компроміс. (Фото Офісу президента)

Президент Володимир Зеленський вперше від початку війни да інтерв’ю представникам кількох російських ЗМІ, які не належать до числа пропагандистських:  YouTube-каналу «Зыгарь», телеканалу «Дождь», порталу «Медуза» та виданням «Коммерсантъ» і «Новая Газета».

 

Одразу після цього роскомнагляд виступив з вимогою до цих російських ЗМІ відмовитися від публікації інтерв'ю Зеленського, а генпрокуратура рф заявила, що дасть "принципову правову оцінку" факту розміщення інтерв'ю.

 

Як інформує Україна молода, інтерв’ю Зеленського частково розміщено на сайті Офісу Президента в неділю ввечері.

 

Зокрема, глава держави закликає росію вивести війська на позиції, на яких вони перебували до 24 лютого, щоб розпочати діалог із питання Донбасу.

 

Так, відповідаючи на питання, як він уявляє військову перемогу Зеленський сказав: "Максимально зменшити кількість жертв, скоротити терміни цієї війни. Вивести війська російської федерації на компромісні території – а це все, що було до 24 лютого, до нападу. Нехай повернуться туди.

 

Я розумію, що змусити росію повністю звільнити територію неможливо, це призведе до третьої світової війни. Я чудово все розумію і усвідомлюю. Тому я й говорю: це компроміс. Поверніться туди, з чого все почалося, і там спробуємо вирішити питання Донбасу, складне питання Донбасу".

 

За його словами, представники країн, які можуть дати Україні гарантії безпеки у разі нейтрального статусу, нічого підписувати не будуть, якщо на території України стоять російські війська.

 

"Хто сяде про щось говорити, якщо стоять війська? Хто щось підпише? Нічого не буде, це неможливо. Тому не слід чекати змін у законі. Тому, коли російська сторона сказала: "Давайте спочатку змінимо закон, а потім виведемо танки", ми дивимося на них, як на… людей, які не глибоко розуміють політичні процеси з точки зору закону", - сказав Президент.

 

І додав: "Референдум неможливий, коли є присутність військ. Ніхто ніколи, з точки зору конвенції, не зарахує результати цього референдуму, якщо на території країни перебувають війська чи збройні незаконні формування, чи законні формування іншої держави без будь-якого юридичного фундаменту. Це неможливо".

 

 

Він вважає, що його особистої домовленості з президентом рф путіним буде достатньо, щоби розпочати процес виведення російських військ з України:

 

"От ми зустрілися, ми з ним, домовилися, цього достатньо — нашого з ним договору з підписами, печатками, хоч кров'ю. Цього достатньо, щоб розпочати процес виведення військ. Війська мають бути виведені, гаранти все підпишуть, і все це все буде працювати далі. Далі ратифікація у парламентах, референдум кілька місяців, а потім зміни до Конституції".

 

Володимир Зеленський вважає, що Україна може ухвалити рішення про нейтральний статус на референдумі, оскільки відповідні зміни до Конституції зайняли б мінімум рік:

 

"По-іншому Конституцію не можна змінити. Дві сесії – це рік. Уявляєте, наскільки це може бути довго? Референдум — крок швидший, ніж Конституцію змінити. Ось про що я говорю. Російській стороні потрібні гарантії, що це станеться. Тому референдум — бо тільки народ може ухвалити рішення, що буде такий статус і гаранти. Референдум відбудеться протягом кількох місяців, а зміни до Конституції відбуватимуться щонайменше рік, згідно з нашим чинним законодавством. Мінімум рік".

 

Президент додав, що Україна готова піти на нейтралітет та без'ядерний статус.

 

"Ми готові на нього йти. Це найголовніший пункт. Це був перший важливий пункт для Росії, наскільки я пам'ятаю. І наскільки мені пригадується, вони через це розпочали війну", - сказав Зеленський.

 

І наголосив, що важливо, "щоб це не був ще один папірець а-ля Будапештський меморандум", а серйозна угода.

 

Верховний Головнокомандувач додав, що скептично ставиться до присутності в Україні миротворчого контингенту НАТО, оскільки це може призвести до реалізації "замороженого конфлікту", який він не підтримує. 

 

 

Як повідомляла «У», лідери Польщі, Словенії та Чехії склали план дій для ЄС, який, на їхню думку, здатний підтримати Україну та зупинити війну.