Рада втретє продовжила особливий статус Донбасу

14:19, 02.12.2021
Рада втретє продовжила особливий статус Донбасу

Особливий статус ОРДЛО зберігається ще на один рік, як і КПВВ на прифронтовій території. (Фото Держприкордонслужби України)

Верховна Рада продовжила закон про особливий статус окупованого Донбасу. Закон  буде чинним ще один рік - до кінця 2022 року. 

 

Рішення підтримали 317 нардепів на засіданні, яке відбулося в четвер, 2 грудня.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомили на сайті Верховної Ради.

 

Законопроект пропонує в статті 1 закону Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей число "2021" замінити числом "2022".

 

Як сказано в пояснювальній записці, це дозволить створити додаткові часові можливості для реалізації законодавчих умов, спрямованих на мирне врегулювання в окремих районах ОРДЛО на основі принципів і норм міжнародного права й Статуту ООН.

 

Законом про особливий статус Україна гарантує "недопущення кримінального переслідування, притягнення до кримінальної, адміністративної відповідальності і покарання осіб – учасників подій на території Донецької та Луганської областей".

 

Також гарантується вільне використання, вивчення та підтримка російської мови у суспільному і приватному житті. У свою чергу, органи місцевого самоврядування в ОРДЛО повинні сприяти використанню російської мови у сфері освіти, ЗМІ, судочинстві, економічній та соціальній діяльності тощо.

 

Як інформувала УМ, український захисник загинув під час ворожого обстрілу в районі ООС.