Ще один: підозру в держзраді оголошено нардепу Шевченку
Про підозру у державній зраді правоохоронці оголосили народному депутату України Євгенію Шевченку. >>
Ірина Венедіктова запевняє, що всі матеріали розслідування завжди ретельно вивчаються Генпрокуратурою. (Фото: facebook.com/pgo.gov.ua)
Генеральний прокурор Ірина Венедіктова запевнила, що українські слідчі органи вивчать матеріали, викладені у звіті Bellingcat про спецоперацію щодо "вагнерівців".
Як інформує УМ, про це повідомила Венедіктова журналістам у четвер 18 листопада в Києві.
«Розслідування є, воно проводиться, які ще допити проводитимуться слідством, думаю, що краще вам запитати безпосередньо в ДБР. Ми досить великий перелік прописали в наших прокурорських вказівках.
Усі матеріали (розслідування), які проводять журналісти, нами завжди ретельно вивчаються, завжди долучаються до справи. Тому – вивчатимуться, долучатимуться», - зазначила генпрокурорка.
Венедіктова також нагадала, що кримінальні провадження щодо "вагнергейту" було відкрито кількома правоохоронними органами. Потім їх об'єднали і передали до ДБР.
За її словами, всі вказівки прокуратури у рамках розслідування були влітку минулого року.
«Що було зроблено, чого не було зроблено, гадаю, зараз некоректно це промовляти - це історія незалежності органу досудового розслідування та можливості прокуратури», - сказала генпрокурорка.
Відповідаючи на питання про те, що особисто вона думає про припущення, які були зроблені в розслідування Bellingcat, Венедіктова сказала: "Я не можу говорити припущеннями та оцінками, я можу говорити встановленими фактами та процесуальними конструкціями, якими ми оперуємо".
Генпрокурорка наголосила, що прокурорів було залучено до розслідування Тимчасової слідчої комісії.
«Я б не хотіла давати оцінки.... давайте дочекаємося якихось результатів», - сказала Венедіктова.
Нагадаємо, що Bellingcat та The Insider оприлюднили першу частину розслідування унікальної операції спецслужб України, під час якої розвідникам вдалося вивезти з Росії десятки найбільш значущих бойовиків ПВК Вагнера, причетних до військових злочинів на Донбасі.
Перша частина розслідування присвячена тому, як українські розвідники вербували бойовиків ПВК Вагнера та отримали з їхніх рук прямі докази їхньої участі у військових злочинах.
Також з посиланням на слова ексглави Головного управління розвідки Василя Бурби пояснюється, що глава Офісу президента Андрій Єрмак переніс проведення спецоперації щодо "вагнерівців", аби не зірвати домовленості з Росією щодо перемир’я на Донбасі.
Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк спростував інформацію джерел Bellingcat про те, що Андрій Єрмак міг зірвати спецоперацію українських спецслужб.
Як повідомляла УМ, затримка з оприлюдненням розслідування про «вагнерівців» була пов’язана зі зверненням нових свідків.
Про підозру у державній зраді правоохоронці оголосили народному депутату України Євгенію Шевченку. >>
Раніше переобратися після паузи в один термін вдавалося лише одному президенту США — це був Гровер Клівленд (президент у 1885−1889 та 1893 -1897 роках). >>
За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Офісу Генпрокурора народного депутата України VI скликання від «Партії регіонів» та колишніх начальника міліції громадської безпеки і заступника командира київського «Беркуту» засуджено до 5 років позбавлення волі. >>
Указ про звільнення Андрія Костіна з посади генпрокурора 31 жовтня підписав Президент України Володимир Зеленський. >>
На загибель у російському полоні позаштатної авторки "Української правди" Вікторії Рощиної відреагував Президент України Володимир Зеленський. >>
Війну з росією Президент України Володимир Зеленський вважає «ближчою до кінця», ніж багато хто думає, і закликав союзників посилити українську армію. >>