Вищий антикорупційний суд виправдав колишнього міністра інфраструктури Володимира Омеляна у так званій справі про зменшення портових зборів, яку розслідувала Спеціалізована антикорупційна прокуратура.
Омеляна звинувачували в тому, що внаслідок його рішення про зменшення портових зборів на 20%, держбюджет нібито недоотримав кошти.
Втім, Колегія суддів ВАКС визнала ексміністра невинуватим і таким, що не вчиняв незаконних дій, які призвели до недоотримання держбюджетом понад 30 млн грн.
Як інформує Україна молода, відповідне рішення оголосив суддя у понеділок, 18 жовтня.
"Суд ухвалив: Омеляна Володимира Володимировича визнати невинуватим у вчиненні кримінального правопорушення ч. 2 ст. 211 КК України та виправдати у зв'язку з відсутністю в його діях складу кримінального правопорушення", – сказав суддя.
Натомість, як повідомила пресслужба САП, прокурори оскаржать виправдувальний вирок Володимиру Омеляну у цій справі.
“Прокурор САП не погоджується з виправдувальним вироком та оскаржить його в суді апеляційної інстанції”, - йдеться у повідомленні.
У відомстві нагадали, що колишньому міністру інкримінували видання наказу про зменшення усіх портових зборів, окрім маякового, на 20%.
Водночас, один із цих зборів — адміністративний — є дохідною частиною державного бюджету. Тож змінити його розмір могла лише Верховна Рада, а не міністр.
До того ж, Міністерство фінансів України виступало проти зменшення усіх портових зборів, з-поміж іншого, наголошуючи на тому, що зменшення саме адміністративного збору призведе до недоотримання доходів у державний бюджет. Про це Мінфін неодноразово інформував міністра інфраструктури, вказують у САП.
Нагадаємо, детективи Національного антикорупційного бюро інкримінували Омеляну видання у 2017 році наказу, який мав наслідком зменшення доходу до бюджету. Зокрема, було зменшено всі портові збори, окрім маякового, на 20%.
"У підсумку рішення експосадовця про зменшення портового збору призвело до ненадходження до державного бюджету 30,4 млн гривень: з очікуваних 203,5 млн гривень отримано 173,1 млн гривень. Ці дані підтверджені Держаудитслужбою та судовою експертизою. Згодом Міністерство інфраструктури визнало, що наказ про зменшення зборів не досяг поставленої мети", - наполягають у прокуратурі.
Слідство заявило, що в 2018 році через зменшення адміністративного збору бюджет отримав тільки 173,1 млн замість очікуваних 203,5 млн гривень.
Пан Омелян повідомляв, що в 2018-19 роках завдяки цьому рішенню морська галузь продемонструвала зростання більш ніж на 20%. Він також підкреслював, що рішення про зменшення портових зборів було колегіальним рішенням Кабміну.
Новопризначена посол Євросоюзу в Україні Катаріна Матернова зустрілася з керівником НАБУ Семеном Кривоносом та керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександром Клименком. >>
Колишнього керівника Головного управління внутрішньої безпеки СБУ Андрія Наумова засудили у сербському місті Ниш до одного року ув'язнення за звинуваченням у відмиванні грошей. >>
Олігарх Ігор Коломойський з адвокатами програли в Київському апеляційному суді, адже Феміда не підтримала їхню апеляційну каргу на рішення суду першої інстанції. >>
Міжнародний Суд ООН у Гаазі 18-27 вересня проведе слухання по справі України проти РФ "Щодо звинувачень у вчиненні геноциду відповідно до Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього". >>
Після повномасштабного вторгнення росії в Україну народні депутати продовжували купувати розкішні автомобілі преміум класу вартістю у сотні тисяч доларів, їх намагалися приховати і записували на матерів та фірми дружин. >>