Зеленський представив у Раді План стійкості
У Верховній Раді, 19 листопада, Президент Володимир Зеленський представив внутрішній План стійкості України, який складається з десяти пунктів. >>
Ескіз великого Державного герба України авторства головного художника журналу «Перець» Олексія Кохана. (Фото Офісу президента)
Верховна Рада збереться на позачергову сесію для розгляду президентського законопроєкту «Про великий Державний Герб» саме у день святкування 30-річчя Незалежності, 24 серпня.
Як повідомляє Україна молода, відповідне розпорядження про кликання сесії підписав спікер парламенту Дмитро Разумков у середу.
Підписаний документ оприлюднила речниця спікера Ольга Туній у соцмережах.
"У зв'язку з вимогою Президента України В. Зеленського … скликати позачергову сесію Верховної Ради України дев‘ятого скликання на 14 годину 20 хвилин 24 серпня 2021 року", – зазначається у розпорядженні.
Порядок денний позачергової сесії передбачає розгляд проєкту закону №5712 "Про великий Державний Герб України".
Зауважимо, що для того, щоб законопроєкт №5712 "Про великий Державний Герб України" ухвалити в цілому необхідна конституційна більшість – 300 голосів. Адже зміна державної символіки лише законом не можлива без внесення змін у Конституцію України.
Водночас, для ухвалення закконопроєкту в першому читанні досить і 226 голосів.
Нардеп і історик Володимир В’ятрович на цю ініціативу влади раніше реагував так:
«На 30 річницю Незалежності готують ухвалення закону про великий герб - втілення в життя забаганки Зеленського, яка розколює українське суспільство і компрометує Україну перед світом. Шановні друзі! Звертайтеся до своїх депутатів, аби вони не голосували «за», перетворивши День незалежності у день наруги над одним з найважливіших символів цієї незалежності – тризубом».
І додає: «Ми успадкували його в наших предків і маємо передати своїм нащадкам. Щоб вони і 300 річницю незалежності відзначили під цим досконалим і відомим усьому світові символом. Єдиною додатковою прикрасою, якої потребує нинішній, досконалий герб є сильна українська держава. Давайте зосередимо свої зусилля на її побудові».
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський наприкінці червня подав на розгляд Верховної Ради відповідний законопроєкт, який розкритикували громадськість і опозиція.
Згідно із текстом документа, Державний Герб України є державним символом України, головним елементом якого є знак княжої держави Володимира Великого (малий Державний Герб України) золотого кольору, розміщений на синьому п'ятисторонньому щиті із заокругленими нижніми бічними кутами із золотою облямівкою; над щитом – зображення великокняжого вінця (корони) Ярослава Мудрого та пурпурово-золотого намету у вигляді рослинного орнаменту.
Щит тримають з лівого боку – лев (герб Галицько-Волинського князівства), з правого – воїн-козак із рушницею (герб Війська Запорізького). Під щитом – стрічка із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів.
Під стрічкою – два золоті колоски пшениці, переплетені кетягом калини пурпурового кольору зі стилізованим листям пурпурово-золотого кольору. Зображення лева та воїна-козака виконані золотим кольором з елементами пурпурового.
Як повідомляла «УМ», в минулому році українці розкритикували так званий найкращий ескіз великого Державного герба України авторства головного художника журналу «Перець» Олексія Кохана. Зокрема, герб від Кохана назвали "салат гербовий".
У Верховній Раді, 19 листопада, Президент Володимир Зеленський представив внутрішній План стійкості України, який складається з десяти пунктів. >>
Про підозру у державній зраді правоохоронці оголосили народному депутату України Євгенію Шевченку. >>
Народного депутата Андрія Одарченка 14 листопада ВАКС визнав винним у спробі підкупити за біткоїни ексголову Держагентства з відновлення Мустафу Найєма. >>
Фронт тріщить, кришиться, прогризається інтенсивними бойовими атаками, штурмами росіян. >>
За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Офісу Генпрокурора народного депутата України VI скликання від «Партії регіонів» та колишніх начальника міліції громадської безпеки і заступника командира київського «Беркуту» засуджено до 5 років позбавлення волі. >>
Указ про звільнення Андрія Костіна з посади генпрокурора 31 жовтня підписав Президент України Володимир Зеленський. >>