Росія вивела в море весь склад Чорноморського флоту побоюючись «Сі Бриз-2021»

13:49, 02.07.2021
Росія вивела в море весь склад Чорноморського флоту побоюючись «Сі Бриз-2021»

Росія вивела в море весь склад Чорноморського флоту

Росія для спостереження за міжнародними навчаннями «Сі Бриз – 2021» вивела в Чорне море весь корабельний склад свого Чорноморського флоту, намагаючись продемонструвати готовність застосувати силу.

 

Як інформує УМ, про це 2 липня повідомило на своїй сторінці у Фейсбуці Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

 

У свою чергу представник ГУР МО Вадим Скібіцький заявив, що ці дії викликані страхом країни-агресора втратити свою домінувальну роль на півночі Чорного моря.

 

Коментуючи інформацію про активізацію дій Чорноморського флоту РФ, представник воєнної розвідки України зауважив, що сьогодні колективну безпеку в Чорноморському регіоні готові забезпечувати й нові країни – члени НАТО, яких не було за часів Радянського Союзу.

 

«Воєнна розвідка України відзначає, що з 2015 року Росія почала стрімко нарощувати в окупованому Криму свою військову складову. І коли проходять міжнародні військові морські навчання, Росія відпрацьовує різні способи та методи ураження тих угруповань, які створюються в Чорному морі. Однак міжнародна спільнота демонструє свою солідарність з Україною та докладає спільних зусиль із забезпечення безпеки в нашому регіоні. Росія цього реально боїться», - сказав Скібіцький.

 

Проте, за словами, представника ГУР МО України, намагання Росії продемонструвати свою готовність застосувати силу не співмірне з потенціалом тих країн, які беруть участь у міжнародних навчаннях.

 

«Воєнна розвідка України зараз забезпечує безпеку та моніторить розвиток ситуації навколо навчань “Sea Breeze – 2021”. Ми бачимо, що для спостереження за навчаннями Росія вивела в море майже весь наявний корабельний склад, який виконує не притаманні для нього завдання. Країна-агресор намагається продемонструвати, що вона готова до відстоювання своїх інтересів із використанням військової сили. Але Росії явно не вистачає сил і засобів в Чорному морі», – додав Скібіцький.

 

Нагадаємо, що навчання «Сі Бриз 2021» триватимуть з 28 червня до 10 липня і будуть наймасштабнішими за понад 20 років. З української сторони в них візьмуть участь 24 одиниці кораблів та катерів, 17 літаків, десятки одиниць озброєння та військової техніки. Крім того, з 3000 учасників навчань половину особового складу становитимуть українські військові.