«Слуги народу» провалили створення ТСК про зрив операції щодо «вагнерівців»

15:26, 19.05.2021
«Слуги народу» провалили створення ТСК про зрив операції щодо «вагнерівців»

"За" створення ТСК, яку пропонує Аарахамія, висловились 252 нардепи.

Нардепи з монобільшості не підтримали створення Тимчасової слідчої комісії щодо розслідування зриву спецоперації щодо військової компанії Вагнера. Лише 12 «слуг народу» проголосували «за» під час засідання Ради в середу.

 

При цьому, депутати схвалили іншу постанову – щодо створення ТСК для розслідування дій посадовців, які несли загрозу нацбезпеці України (справа «вагнерівців» буде лише одним з багатьох інших епізодів).

 

Як повідомляє Україна молода, постанову про створення ТСК виключно щодо «вагнерівців» ініціював нардеп від фракції "Голос" Роман Костенко.

 

Але її підтримали лише 97 нардепів, серед них - "Європейська солідарність", "Опозиційна платформа – За життя", "Батьківщина" та "Голос".

 

Не дали голосів за рішення представники фракції "Слуга народу", лише 12 з них натиснули зелену кнопку.

 

Утримались від голосування 148 нардепів.

 

У пояснювальній записці документу від Костенка йдеться, що метою створення ТСК є "перевірка оприлюднених у ЗМІ фактів щодо можливих протиправних дій посадових осіб, що могли призвести до уникнення кримінальної відповідальності членами "приватної військової компанії Вагнера" та нанесення шкоди національним інтересам України".

 

Втім, монобільшість сплановано підтримала створення іншої ТСК, постанову щодо якої зареєстрував глава фракції "Слуга народу" Давид Арахамія. За його словами, ця ТСК матиме більш широкий предмет для вивчення, зокрема і плівки, на яких фігурує кум Путіна Віктор Медведчук.

 

"За" створення ТСК висловились 252 нардепи, "Проти" – 56, утримались – 10. Зокрема, "Слуга народу" дала 214 голосів, "Батьківщина" – 9, "За майбутнє", – 11, "Довіра" – 12. Голосували проти "Європейська солідарність", "Голос" та частина "ОПЗЖ".

 

На відміну від першої постанови Костенка, у постанові Арахамії взагалі не вказуються конкретні випадки, якими буде займатись комісія, як і часові рамки тих подій, які будуть предметом розслідування.

 

Водночас, у пояснювальній записці йдеться, що необхідністю створення ТСК є аудіозаписи, які "свідчать про співпрацю представників державної влади України з посадовими особами держави-агресора, зокрема щодо схем постачання електроенергії до анексованого Російською Федерацією Криму, питання обміну військовополоненими на тимчасово окупованому Донбасі, отримання прибутку ціною державних інтересів, прав та свобод громадян України".

 

Офіційно вона носить назву "Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з розслідування можливих протиправних дій представників державної влади та інших осіб, що сприяли порушенню державного суверенітету та територіальної цілісності  і несли загрозу національним інтересам та безпеці України".

 

До складу цієї комісії увійшли лише 7 представників фракції "Слуга народу" та по одному нардепу від "Довіри" та "За майбутнє". Головою ТСК призначено "слугу" ­­­­­­­ Мар’яну Безуглу, її заступником – нардепа від "ОПЗЖ" Нестора Шуфрича.

 

Як повідомляла "УМ", журналіст Юрій Бутусов вважає, що керівників Офісу президента Андрія Єрмака та Руслана Демченка треба притягнути до кримінальної відповідальності за зрив спецоперації по затриманню «вагнерівців».