Зрада Медведчука: розсекречений підрозділ ЗСУ, родовище «Глибока» і проєкт «Промінь»

21:09, 11.05.2021
Зрада Медведчука: розсекречений підрозділ ЗСУ, родовище «Глибока» і проєкт «Промінь»

Голова СБУ Іван Баканов і генпрокурорка Ірина Венедіктова під час брифінгу щодо Мдведчука і Козака. (Фото Офісу генпрокурора)

СБУ оприлюднила докази державної зради та розграбування національних ресурсів у Криму, в яких підозрюються лідер ОПЗЖ, кум Путіна Володимир Медведчук і нардеп-втікач Тарас Козак.

 

Йдеться про три епізоди: розробка корисних копалин на шельфі Чорного моря – родовище «Глибока» (у морській економічній зоні України, яка тимчасово окупована РФ); передача спецслужбам РФ даних про прихований військовий підрозділ ЗСУ; розробка антиукраїнського проєкту «Промінь».

 

Як повідомляє Україна молода, докази оприлюднили голова СБУ Іван Баканов і генпрокурорка Ірина Венедіктова під час брифінгу у вівторок ввечері.

 

За даними слідства, підозрювані для сприяння країні-агресору в розграбуванні національних цінностей на окупованій території, у 2015 році передали РФ документальну базу родовища «Глибока», розташованого у прикерченському шельфі Чорного моря у виключній (морській) економічні зоні України.

 

Без цих документів та інших вчинених ними та їх спільниками дій, на переконання спеціалістів, процес підготовки та розробки родовища окупаційною владою РФ зайняв би роки та потребував би значних матеріальних ресурсів. Ресурси цього родовища у грошовому еквіваленті  складають понад 38 мільярдів гривень.

 

«Поясню, про що мова: після анексії півострову, окупанти розпочали таку собі «націоналізацію» підприємств, ресурсів та іншого майна. Стартував процес незаконної перереєстрації юридичних осіб. І українські політики долучаються до розробки родовища на окупованій території та фактично допомагають державі-агресору, яка це родовище і забрала!» – розповів деталі голова СБУ Іван Баканов.

 

На брифінгу продемонстрували аудіозаписи розмов, на яких обговорюються деталі перереєстрації київського ТОВ «Нові проекти» у РФ та отримання ним договорів і ліцензій за російським законодавством.

 

Голова спецслужби наголосив, що результати експертиз підтвердили автентичність голосу Віктора Медведчука і його почерк у правках до листа Путіну від імені підприємства.

 

Таким чином, мова йде про завдання шкоди економічній безпеці України, розграбування національних цінностей на окупованій території, допомогу іноземній державі.

 

Другий епізод кримінального провадження стосується передачі спеціальним службам Російської Федерації відомостей, що містять державну таємницю.

 

«Цей епізод стався у серпні 2020 року. Пан Медведчук направив Козаку, котрий тоді перебував на території Росії, секретні дані про розташування прихованого військового підрозділу Збройних Сил України, його особовий склад, бойову підготовку. Інформація передбачалася для спецслужб Російської Федерації», – повідомив Іван Баканов.

 

Тобто кум Путіна зробив такий собі подарунок для спецслужб РФ, а на думку слідства, саме їй призначалася це інформація. Слідство вважає, що тим самим він завдав неабиякої шкоди обороноздатності нашої держави.

 

Також СБУ розслідує проведення підривної діяльності проти України, зокрема, в контексті розробки антиукраїнського проекту «Промінь».

 

У 2020 році народні депутати брали участь в доопрацюванні розробленої органами РФ програми «Проект «Промінь», метою якої є здобуття можливості керувати подіями в Україні.

 

«На перший погляд, мова йде про створення організації, котра буде тісно опікуватися українцями, що їдуть працювати та навчатись в Росію. Але справжня мета – створення інфраструктури впливу на користь РФ. А вже через механізми цього «Променя» – збирати персональні дані українців, вербувати їх, впливати на внутрішню політику нашої держави, поширювати пропаганду. Тобто, це – антиукраїнський проект», - зазначив Іван Баканов.

 

Як повідомляла «УМ», генпрокурорка Ірина Венедіктова підписала підозру в держзраді куму Путіна Віктору Медведчуку та нардепу ОПЗЖ Тарасу Козаку.

 

Слідчі СБУ мали вручити підозру нардепу Медведчуку про державну зраду ще 9 травня, але вирішили не створювати "картинку".