Зеленський у День перемоги: це не карнавал і не фотосесія з кулеметом, фото

12:24, 09.05.2021
Зеленський у День перемоги: це не карнавал і не фотосесія з кулеметом, фото

Зеленський перед світлиною ветерана Івана Залужного із Запоріжжя, який втратив єдиного онука в бою з окупантами на Донбасі. (Фото Офісу президента)

Президент Володимир Зеленський відвідав Національний музей історії України у Другій світовій війні та оглянув експозиції виставок «Історія Другої світової війни» та «Україна. Незакінчена війна», присвячені боротьбі українців за свою землю як 76 років тому, так і нині.

 

Як повідомляє Україна молода, сталося це після церемонії вшанування пам’яті загиблих у Другій світовій війні на Площі Слави у Києві.

 

Генеральний директор музею Іван Ковальчук та завідувач відділу науково-просвітницької роботи Дмитро Гайнетдінов ознайомили президента також з виставкою «Український Схід».

 

Ця експозиція заснована та розвивається з 2015 року. У ній представлені предмети та артефакти, які розкривають особисті історії не лише бійців, які захищали територіальну цілісність України, а й мирних мешканців, котрі опинилися в умовах бойових дій.

 

 

Зокрема, серед експонатів у інсталяції «Сіра зона» представлені речі та дитяча гойдалка з селища Золоте-4, посічені мінометним вогнем.

 

На виставці також є автомобіль майора ЗСУ, Героя України Андрія Кизила, який загинув унаслідок мінометного обстрілу неподалік Авдіївки.

 

 

Президент зробив запис у книзі почесних гостей, у якому подякував колективу музею за збереження нашої історії.

 

«Вражає, сильно і страшно. Дякую, що зберігаєте історію. Це наша історія. Це наші люди. Наші герої, наші перемоги і втрати. Ми переможці Другої світової війни, але з втратами 8 мільйонів людей. Вічна пам'ять», – написав Зеленський.

 

 

Зауважимо, що у своєму відеозверненні з нагоди Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, Верховний Головнокомандувач також наголосив, що перемога над нацизмом для українців — це вистражданий скарб, це причетність до великої справи для блага людства.

 

«Для нас перемога над нацизмом — це вистражданий скарб, а не черговий привід поїхати на шашлики, це — не наліпки на авто, а квіти на могилу предкам, це не карнавал і не костюмована вечірка, і точно не фотосесія політиків у формі армії, до якої вони не мали відношення, з кулеметом, який вони не вміють тримати у руках», - акцентував пан Зеленський.

 

За його словами, для українців перемога над нацизмом — це причетність до великої справи для людства, “адже ця війна була не про те, чия армія переможе, а про те, чия філософія переможе”.

 

 

«І важливим є не тільки те, що ми перемогли, а і те, що програв нацизм, програв назавжди, з приписом: зникнути з цього світу, разом із ксенофобією, расизмом та нерівністю», - наголосив президент.

 

Він нагадав, що додому не повернувся кожен п'ятий українець, і що загалом війна забрала щонайменше 50 мільйонів людських життів.

 

Окремо глава держави відзначив, що переможців прикрашає скромність, і всі, кому пощастило спілкуватися з ветеранами Другої світової війни, знають, як вони завжди говорили про війну — скромно, без надриву, без марнославства, пафосу і жодної краплі романтизму.

 

«Бо романтика на війні буває тільки в кіно, а у реальному житті у горах трупів, відірваних кінцівок, у концтаборах, бомбардуваннях, блокадах, потягах з остарбайтерами та газових камерах немає жодної романтики... Вони (ветерани Другої світової — ред.) це бачили, пройшли, побороли і щороку 9 травня казали один незмінний тост: «Нехай ніколи не буде війни», - зазначив глава держави.

 

 

За його словами, зберегти пам’ять про Другу світову війну “було нашим обов'язком, тому з покоління до покоління батьки розповідали про цю війну синам. Але це перевернулося, і з 2014 року сини розповідають про війну вже батькам, і вже не дідусі онукам, а онуки дідусям можуть розповісти про такі речі як бомбардування або полон”.

 

Зеленський також висловив упевненість, що “обов'язково настане день, коли можна буде пройтися недільним Донецьком, Луганськом і Ялтою, та побачити, як набережною гуляють родини з дітками, фотографуються молодята, як у парку дідусь навчає онучку кататися на велосипеді, а поруч вуличний скрипаль неймовірно виконує “Мелодію” Мирослава Скорика. І як усе це відбувається під синьо-жовтими прапорами у незалежній Україні”.

 

 

Як повідомляла «УМ», Зеленський узяв участь у церемонії вшанування пам’яті загиблих у Другій світовій війні на Площі Слави у Києві.

 

За даними істориків, у Другій світовій війні загинуло 8 мільйонів українців.