ДБР розслідує держзраду Медведчука і Козака

11:34, 03.04.2021
ДБР розслідує держзраду Медведчука і Козака

Кум Путіна Віктор Медведчук.

Державне бюро розслідувань відкрило кримінальне провадження про державну зраду народних депутатів Віктора Медведчука і Тараса Козака (фракція «ОПЗЖ»).

 

Як інформує УМ, про це написав народний депутат України Олексій Гончаренко (фракція «Євросолідарність») у своєму Telegram-каналі, додавши скрін листа за підписом першого заступника генпрокурора Романа Говди.

 

«Таку інформацію я отримав з Офісу генпрокурора у відповідь на мою заяву про вчинення дій Медведчуком і Козаком, що підпадають під статтю 111 Кримінального кодексу України (Державна зрада). Мою заяву долучили до матеріалів кримінального провадження, яке вже веде Державне бюро розслідувань», – написав Гончаренко.

 

Також народний депутат нагадав, що його заява «стосується висловлювань Медведчука (зокрема в поєднанні з діями, вчиненими його однопартійцем Тарасом Козаком) в інтерв'ю російському пропагандистському телеканалу RT».

 

«Там Медведчук коментував питання, що стосуються введення санкцій РНБО щодо Козака, а також анулювання ліцензій 112, ZIK і NewsOne. Тоді він допустив низку висловлювань, які можна трактувати як державну зраду», – зауважив нардеп.

 

Нагадаємо, що 2 лютого президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про персональні санкції проти нардепа Тараса Козака, яким фактично заблокував діяльність трьох телеканалів – «112 Україна», Newsone і ZIK, пов'язаних з одним із лідерів партії «ОПЗЖ» Віктором Медведчуком.

 

Згідно з цим рішенням, персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи застосовуватимуться, зокрема, до Тараса Козака та юридичних осіб «Аріадна ТБ», «Новий формат ТБ», «ТБ Вибір», «Телерадіокомпанія «112 ТБ», «Лідер ТБ», «Партнер ТБ», «Новини 24 години», «Нові комунікації».

 

Крім того, 19 лютого Рада національної безпеки і оборони України ввела персональні санкції проти Медведчука і його дружини Оксани Марченко, а також пов'язаних із ними компаній, через фінансування ними тероризму, 20 лютого президент України указом ввів його в дію.