Українська делегація на наступному засіданні тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбас, яке відбудеться 14 квітня, ініціюватиме введення «великоднього перемир'я» на сході нашої країни.
Як інформує УМ, про це заявив голова української делегації у ТКГ Леонід Кравчук одразу після відеоконференції-зустрічі ТКГ, що пройшла в останній день березня.
«Ми це питання порушимо, як належить. Тому що на Великдень люди будуть більше ходити на могилки, рухатися по території, тому треба думати про розмінування і контроль. Якщо думати про людину, то є про що думати», – сказав Кравчук.
Водночас він підкреслив, що таке перемир'я матиме тимчасовий характер. «На ТКГ ми повинні прийняли такі рішення, такі кроки, які забезпечать припинення вогню. Після цього будуть вирішуватися політичні та безпекові питання. Таким чином ми будемо рухатися вперед до миру», – додав Кравчук.
Нагадаємо, що в 2014 року, відразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти і докази.
22 липня 2020 року тристороння контактна група погодила режим повного і всеосяжного припинення вогню на Донбасі з опівночі 27 липня. Українська сторона регулярно заявляє про випадки порушення бойовиками режиму припинення вогню.
На початку 2021 року ситуація на Донбасі загострилася. Штаб операції Об'єднаних сил неодноразово повідомляв, що супротивник веде снайперський вогонь. 4 лютого голова МВС Арсен Аваков заявив, що на Донбасі "жодного мирного процесу вже немає". "Діють снайперські пари, діють міномети, обстріли. Війна триває", – сказав він.
Президент України Володимир Зеленський 11 лютого під час візиту в Донецьку область заявив, що ескалація ситуації на Донбасі пов'язана зі спробами Росії тиснути на Україну на перемовинах у тристоронній контактній групі з урегулювання конфлікту.