«Вашу мову переслідували й нищили, однак не знищили»: Наусєда у Раді заговорив українською

12:12, 19.03.2021
«Вашу мову переслідували й нищили, однак не знищили»: Наусєда у Раді заговорив українською

"Звертаюся до вас давньою та достойною мовою, яку довго переслідували та нищили, однак не знищили", - заявив лідер Литви.

Президент Литви Гітанас Наусєда 19 березня виступив на засіданні Верховної Ради, де частину своєї промови він виголосив українською – "мовою, яку довго переслідували та нищили, однак не знищили".

 

Як інформує УМ, Наусєда висловив сподівання, що слова, які він скаже, допоможуть прокласти шлях до спільного майбутноього Литви та України.

 

"Звертаюся до вас давньою та достойною мовою, яку довго переслідували та нищили, однак не знищили", - заявив лідер Литви.

 

Наусєда наголосив, що країни завжди можуть опиратися на спільне минуле. "30 років тому, коли Литва боронила свободу під час кривавих січневих подій, українські добровольці прийшли на допомогу", – зазначив глава Литви.

 

Він додав, що литовці теж завжди були поруч, коли народ України ставав на захист власної гідності, передає 24 канал.

 

Литовський президент нагадав про спільні державу України й Литви, торгівлю, навіть героїв.

 

Наусєда звернув увагу, що литовці засуджують війну, яку розв'язала Росія на Сході України, та виступають за незалежність та територіальну цілісність України.

 

"І хоча минуло 7 років від початку агресії Росії, яка зруйнувала міжнародний лад та злагоду в Європі, ми, литовці, далі твердо кажемо: "Крим – це Україна"", - сказав президент Литви.

 

На цих словах народні депутати піднялися та почали аплодувати.

 

Крім того, Наусєда привітав створення міжнародної ініціативи "Кримська платформа". Далі свою промову литовськи лідер продовжив рідною мовою.

 

 

Як повідомляла УМ, 18 березня президент Володимир Зеленський зустрівся з президентом Литовської Республіки Гітанасом Науседою. Наусєда розпочав візит до Києва зі слів «Слава Україні»