Стратегія деокупації і інтеграції Криму: пропозиції Меджлісу проігнорували

09:46, 12.03.2021
Стратегія деокупації і інтеграції Криму: пропозиції Меджлісу проігнорували

Рефат Чубаров не знає, яким буде статус Криму після відновлення державного суверенітету України.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявляє про те, що Рада нацбезпеки і оборони не внесла низку принципових пропозицій Меджлісу до Стратегії деокупації та реінтеграції окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя під час затвердження документу на засіданні у четвер.

 

Як повідомляє Україна молода, про це Рефат Чубаров написав у Facebook.

 

За його словами, прикро, що у прийнятій Стратегії «наші міжнародні партнери поки що не знайдуть чіткої відповіді на питання про те, яким буде статус Криму після відновлення державного суверенітету України над Кримським півостровом».

 

«І наскільки цей статус дозволить забезпечити державні гарантії збереження і розвитку на своїй землі корінного кримськотатарського народу?», - цікавиться голова Меджлісу.

 

До речі, в засіданні РНБО разом із паном Чубаровим брав участь і лідер Меджлісу Мустафа Джемілєв.

 

                                                                 Мустафа Джемілєв під час засідання РНБО. 

 

Зокрема, представники Меджлісу пропонували включити до завдань стратегії "захист та реалізацію невід’ємного права на самовизначення кримськотатарського народу у складі суверенної і незалежної Української держави".

 

До тексту також пропонували внести визначення статусу Криму – "як національно-територіальної автономії, що утворюється у межах Кримського півострова на основі реалізації кримськотатарським народом як корінним народом України свого права на самовизначення, та яка є невіддільною складовою України, що здійснює повноваження визначені Конституцією України".

 

«Але (як завжди виникає це багатозначне українське "але"), низка  принципових  пропозицій Меджлісу кримськотатарського народу, які, на наше переконання, обов’язково мали б бути  включені до переліку завдань державної політики, спрямованих на забезпечення деокупації тимчасово окупованій території України та її безпечної інтеграції, до схваленого тексту Стратегії не ввійшли», - підкреслив Рефат Чубаров.

 

Секретар РНБО Олексій Данілов зауважив, що пропозиції Меджлісу може врахувати уряд при розробці заходів з реалізації цієї стратегії.

 

Водночас, голова Меджлісу зазначає, що частина пропозицій і зауважень Меджлісу таки була врахована.

 

Зазначимо, що 11 березня РНБО ухвалила проєкт "Стратегії деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та м. Севастополь". Робота над документом тривала понад рік із залученням представників низки інституцій.

 

Як повідомляла «УМ», РНБО доручила СБУ перевірити чи було державною зрадою голосування 236 народних депутатів за ратифікацію так званих «Харківських угод».