Як укласти мир, коли офіційно війни немає? Наслідки табуювання агресії
Війна без маркування — проблема сучасного світу, особливо гостро вона постала після агресії США та Ізраїлю проти Ірану. >>
Голова Держдуми РФ В’ячеслав Володін відверто втрутився у справи України щодо мовного питання.
Голова Державної Думи Російської Федерації В’ячеслав Володін доручив відомому українофобу, голові Комітету у справах СНД, євразійської інтеграції і зв’язків зі співвітчизниками Костянтину Затуліну розробити проєкти заяв про обмеження і утиски російськомовних громадян в Україні.
Із відповідними заявами Держдума планує звернутися до ПАРЄ щодо утисків російськомовних громадян в Україні у зв’язку з переходом сфери обслуговування на українську мову.
Як інформує Україна молода, про це пан Володін заявив під час пленарного засідання Думи у вівторок.
Як повідомляє офіційний сайт Держдуми РФ, при цьому, керівнику делегації Федеральних Зборів РФ в ПАРЄ Петру Толстому доручили порушити це питання під час поїздки російської делегації до асамблеї.
«А з огляду на майбутню поїздку нашої делегації, доручимо Петру Олеговичу Толстому, керівнику делегації Федеральних зборів РФ в ПАРЄ підняти це питання на майданчику ПАРЄ з тим, щоб наші колеги — європейські парламентарії — обговорили питання, пов’язане з правами людини в Україні», — додав спікер Володін.
На його думку, в Україні відбувається «порушення основних прав» російськомовного населення. «Право на вивчення рідної мови (мається на увазі виключно російська – Ред.) має бути і потрібно його захищати», - заявив Володін.
Як повідомляла «УМ», 16 січня 2021 року набула чинності стаття 30 Закону про забезпечення функціонування української мови як державної. Відповідно до неї, в Україні єдиною державною мовою, у тому числі, в сфері обслуговування, визначається українська. Нею повинні обслуговувати у всіх органах державної влади, закладах торгівлі і харчування, спортивних закладах тощо
До речі, з 16 по 18 січня на адресу Уповноваженого з захисту державної мови Тараса Креміня надійшло близько 100 скарг щодо обслуговування українською мовою, в основному з Києва, Львова, Харкова та Одеси. Третина скарг стосувалися сфери обслуговування споживачів.
Війна без маркування — проблема сучасного світу, особливо гостро вона постала після агресії США та Ізраїлю проти Ірану. >>
Черговим гостем програми «Дума. Й» став Надзвичайний і Повноважний Посол держави Ізраїль в Україні Міхаель Бродський. Очоливши посаду за кілька місяців до повномасштабного вторгнення, він не поїхав з України, точно розуміючи, що очікує його і нас. >>
Сьогодні Європа говорить про єдність, але рішення в Євросоюзі, як і раніше, можна заблокувати зсередини. >>
Євросоюз розблокував кредит у 90 млрд євро для України. >>
Хитросплетіння воєн, ідентичність назв військових дій усе більше вказують на їх спільне походження та узгодженість. >>
Світ продовжує штормити війнами. Локальні конфлікти давно вже такими не є. Усі вони пазли однієї картини планетарного пожарища війни. >>