Зеленський не обміняє курс на членство в НАТО на мир на Донбасі

14:55, 20.12.2020
Зеленський не обміняє курс на членство в НАТО на мир на Донбасі

Володимир Зеленський підтримує курс України на членство в НАТО. (Фото Офісу президента)

Президент Володимир Зеленський запевняє, що не погодиться прибрати з Конституції положення про курс України на членство в НАТО, якби це стало "ціною за мир" на Донбасі.

 

Як інформує Україна молода, про це Зеленський сказав в інтерв’ю New York Times, фрагменти з якого оприлюднила пресслужба Офісу президента.

 

"У Мінських угодах про членство в НАТО нічого немає, в Нормандському форматі нічого про членство в НАТО немає. Стосовно змін до Конституції в напрямку децентралізації ми говоримо: це згідно з Мінськими угодами, на це ми готові. Змінювати Конституцію в тому напрямку, про який ми іноді чуємо в медіапросторі від Російської Федерації, – тут вони знають мою позицію, я говорив Путіну прямо, що тут я не згоден", - зазначив президент.

 

Глава держави наголосив, що зміни до Конституції за "Мінськом", що стосуються децентралізації, Україна збирається виконувати.

 

"Я розумію, що ми хочемо окремі повноваження, право вибору, щоб ніхто потім не спекулював на питаннях мови, щоб жителі Донбасу розмовляли, як вони хочуть, – будь ласка, на всі ці речі, я вважаю, що ми повинні бути максимально ліберальними. …Ми хочемо, щоб на місцях у людей було більше повноважень, більше вибору, щоб вони розпоряджалися грошима, а не отримували від центральної влади завдання, що постійно спускаються. Ми це й так робимо. Якщо захочемо в цьому напрямку Донбасу більше преференцій, ось такі компроміси можуть бути – це нормальні компроміси, без компромісів війна не закінчиться, я це розумію. Але скрізь має бути логіка", - додав президент.

 

В інтерв'ю Зеленський сказав також, що хотів би участі США у "нормандському форматі", тому що це посилило б позиції України.

 

Як повідомляла "УМ", партія «Європейська Солідарність» вимагає від влади повернути на порядок денний питання отримання Плану дій щодо членства України в НАТО.
 
До речі, питання надання ПДЧ для Грузії буде розглянуто у наступному, 2021 році.