Тримай кордони української мови: чи скаже Зеленський, що був частиною «русского міра»
У книжці «30 років Незалежності: мовні акти, які змінюють Україну», що вийшла напередодні широкомасштабного вторгнення, 7 розділів. >>
Петро Порошенко застерігає, що хитка пауза на Донбасі в будь-який момент може вибухнути новою ескалацією.
П’ятий президент, лідер партії «Європейська Солідарність» запропонував конкретні кроки на шляху до забезпечення миру на Донбасі у річницю Нормандської зустрічі в Парижі, 9 грудня.
Як повідомляє Україна молода, про це йдеться у відеозверненні Порошенка в середу.
Зокрема, він наголосив, що влада повинна через відновлення реформ, дотримання верховенства права, успіху на антикорупційному фронті та економічне зростання зміцнювати стійкість України у відсічі російському агресору.
«Пропоную таку філософію руху до миру на Донбасі на основі виконання Мінських домовленостей. По-перше, відновлення роботи над «дорожньою картою» імплементації Мінська, яка б передбачала чітку послідовність кроків на основі верифікації з боку ОБСЄ і дотримання принципу «спершу безпека», - зауважив Порошенко.
За його словами, другим кроком влади має стати «закриття кордону і чіткий графік виведення російських окупаційних військ і озброєння з Донбасу».
П’ятий президент продовжив: «По-трете, розміщення «блакитних шоломів» ООН з підтримання миру на території ОРДЛО за мандатом Ради Безпеки ООН, яка б сприяла виконанню безпекових зобов’язань і створенню належних умов для проведення місцевих виборів. По-четверте, постійне підвищення санкційного тиску на російського агресора».
І додав: «По-п’яте, зміцнення української армії через посилення її матеріально-фінансового забезпечення та пожвавлення співпраці з міжнародними партнерами з метою отримання високотехнологічної летальної зброї.
По-шосте, активніша участь американської сторони у переговорному процесі на донбаському треку, в тому числі через її залучення до нормандського формату після зміни адміністрації в Білому домі».
Пан Порошенко також зазначив, що задля зустрічі з Путіним Зеленський погодився на поступки, які «обнулили» принцип «спершу безпека».
«І тепер українські дипломати мусять докладати чимало зусиль, щоб до нього повернутися», – констатує Петро Олексійович.
Він наголошує, що через рік на Банковій минула ейфорія від зустрічі у Парижі:
«Стріляти не припинили. Стріляти стали на так часто – це правда. Загиблих менше, і це добре. Але мир не настав, і навіть не наблизився».
При цьому, лідер «Європейської Солідарності» констатує:
«Я не грішу на Зеленського, бо війна – це злочин і відповідальність Путіна. Я хочу, щоби влада із допущених помилок зробила висновки. Нормандський процес, за розблокування якого дехто почепив собі медальку, – зупинено. Заморожено процес звільнення українських заручників. А Цемаха, який збивав «Боїнг»; беркутів, які мали назвати в суді замовників розстрілу Майдану; найманців-вагнерівців Путін вже отримав. Україна натомість втратила ключових виконавців і свідків злочинів російського керівництва».
Також Порошенко застерігає, що хитка пауза на Донбасі в будь-який момент може вибухнути новою ескалацією:
«На дипломатичному фронті українська влада практично згорнула боротьбу з Кремлем. Це дезорієнтує наших міжнародних партнерів».
Він наголосив, що ключовим позитивом є активність проукраїнських сил і справжніх патріотів, які не дозволили владі перетнути «червоні лінії».
«Європейська Солідарність у співпраці з суспільством і волонтерами буде пильнувати, щоб не допустити капітуляції під виглядом миру. Ми готові підставити плече владі, якщо вона цього захоче, аби консолідованими зусиллями відновити територіальну цілісність і суверенітет України», – наголошує лідер опозиції.
Як повідомляла "УМ", раніше Порошенко наголосив на адресу Зеленського, що "відосиками війну не виграють".
У книжці «30 років Незалежності: мовні акти, які змінюють Україну», що вийшла напередодні широкомасштабного вторгнення, 7 розділів. >>
Нинішній політичний рік закінчується тим, що почали окреслюватися партійні проєкти: оновлюватимуться, переформатовуватимуться чинні та створюватимуться нові. >>
У Сирії, після успішного наступу опозиційних сил і швидкого захоплення ними влади, тамтешній диктатор Асад з родиною втік до росії. >>
Обраний президент США Дональд Трамп після зустрічі з президентом Володимиром Зеленським і на тлі новин про повалення режиму Башара Асада в Сирії, заявив про бажання Києва укласти угоду і «зупинити божевілля». >>
Указ, який вводить санкції проти тієї частини влади Грузії, яка відповідальна за проросійський курс країни і розгін проєвропейських протестувальників, у четвер, 5 грудня, підписав Президент України Володимир Зеленський >>
Америка вступає в нові часи. Якими вони будуть — не знає ніхто. >>