Справа Гройсмана: НАБУ засекретило дані і закидає Венедіктовій зрив спецоперації

16:41, 08.12.2020
Справа Гройсмана: НАБУ засекретило дані і закидає Венедіктовій зрив спецоперації

Володимир Гройсман наразі не коментував особисто справу щодо Укрбуду.

Національне антикорупційне бюро не спростовує інформацію про те, що у справі скандального забудовника Максима Микитася фігурує прізвище колишнього голови уряду Володимира Гройсмана, а також факт обшуків у ЖК «Аристократ», де розташований офіс Гройсмана.

 

Як передає Україна молода, про це повідомляє Главком з посиланням на пресслужбу НАБУ.

 

У Бюро зазначили, що з вини генпрокурорки Ірини Венедіктової не змогли оголосити про підозру «екстоппосадовцю».

 

«Запитувана інформація становить таємницю досудового розслідування, і, відповідно до ст.222 КПК України, не може бути розголошена», - поінформували у Бюро у відповідь на запит «Главкома».

 

Водночас у НАБУ нагадали, що ввечері 1 грудня генеральний прокурор Ірина Венедіктова таємно, не ставлячи до відома процесуальних керівників Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, без вивчення матеріалів кримінального провадження, за відсутності будь-яких правових підстав, тобто всупереч вимогам КПК України, змінила процесуальних керівників у кримінальному провадженні за фактом надання неправомірної вигоди за забезпечення видачі недостовірного письмового висновку судового експерта у справі щодо заволодіння 81 млн грн Національної гвардії України.

 

У НАБУ додали, що у результаті «детективи НАБУ та прокурори САП не змогли у передбачені законом терміни здійснити заплановані слідчі і процесуальні дії, а саме — повідомити про підозру ще одному, вже третьому, ймовірному учаснику вказаного злочину – екстоппосадовцю державної компанії «УкрБуд».

 

У Національному бюро переконані, що ця ситуація — продовження свідомого тиску на слідство, адже за останні пів року Офіс Генпрокурора вдається до подібних дій не вперше.

 

Як повідомляла «УМ», колишній міністр фінансів в уряді Гройсмана Олександр Данилюк вважає, що президент Зеленський може показати успіх боротьби з топ-корупцією на прикладі справи Гройсмана.

 

Нагадаємо, що на минулому тижні в мережу злили ухвалу Вищого антикорупційного суду зі справи екснардепа-забудовника Максима Микитася з якої випливає, що за версією слідства НАБУ, в часи прем’єрства (вересень 2017 року) пан Гройсман отримував через посередників хабар за призначення Олександра Лятамбора президентом державної корпорації «Укрбуд».