Режим Асада впав: Сирія як фактор послаблення росії
У Сирії, після успішного наступу опозиційних сил і швидкого захоплення ними влади, тамтешній диктатор Асад з родиною втік до росії. >>
Засідання Національної ради з питань антикорупційної політики. (Фото Офісу президента)
Керівництво держави обговорило якнайшвидший вихід з конституційної кризи під час засідання Національної ради з питань антикорупційної політики, яке відбулося у п’ятницю пізно ввечері.
Як повідомляє Україна молода, в засіданні брали участь представники влади, очільники НАБУ та НАЗК під головуванням президента Зеленського.
«Ця криза вже призвела до дуже серйозних наслідків. Нам коштувало значних зусиль, аби після цього рішення остаточно не втратити підтримку наших міжнародних партнерів, зокрема МВФ, Світового банку та інших інвесторів. Ті, хто брехав у деклараціях за 2017, 2018, 2019 роки, вже не будуть покарані. Робота із запобігання корупції на сьогодні залишається на паузі», - заявив глава держави.
Володимир Зеленський акцентував увагу на необхідності максимально швидко підготувати та подати зміни до чинного законодавства України з метою подолання конституційної кризи. На його думку, такі рішення мають бути консолідованими й погодженими усіма зацікавленими сторонами.
«Такої консолідації, такої роботи разом ніколи не було в Україні. Це повинно було відбутися для того, щоб ми почали працювати разом», – відзначив президент.
Зеленський закликав Верховну Раду якнайшвидше ухвалити законопроект про відновлення кримінальної відповідальності за ухилення від подання декларації та внесення до неї завідомо недостовірних відомостей.
Зокрема, для виходу з конституційної кризи влада планує зробити три кроки:
Відновлення кримінальної відповідальності за навмисне ненадання декларації чи надання неправдивих відомостей у деклараціях. На думку Володимира Зеленського, кримінальна відповідальність за це має бути достатньо суворою.
Відновлення повноважень НАЗК щодо моніторингу електронного декларування та врегулювання питання декларацій суддів.
Врегулювання питання утворення НАБУ та забезпечення гарантії діяльності його директора (27 листопада у Раді зареєстрували відповідний законопроєкт - ред.).
Нагадаємо, президент Зеленський вважає, що держава виконала всі вимоги МВФ для отримання чергового траншу кредитної допомоги. Проте заступник голови НБУ Дмитро Сологуб впевнений, що можливість отримати два транші від Фонду цього року вже втрачені.
У Morgan Stanley зазначили, що отримання Україною до кінця 2020 року навіть одного траншу МВФ на 0,7 млрд доларів виглядає сумнівним з урахуванням кількості поточних невирішених питань за програмою України з Фондом.
У Сирії, після успішного наступу опозиційних сил і швидкого захоплення ними влади, тамтешній диктатор Асад з родиною втік до росії. >>
Обраний президент США Дональд Трамп після зустрічі з президентом Володимиром Зеленським і на тлі новин про повалення режиму Башара Асада в Сирії, заявив про бажання Києва укласти угоду і «зупинити божевілля». >>
Понад десяток посадовців у правоохоронній системі України пов’язані з заступником голови Офісу президента Олегом Татаровим. >>
Указ, який вводить санкції проти тієї частини влади Грузії, яка відповідальна за проросійський курс країни і розгін проєвропейських протестувальників, у четвер, 5 грудня, підписав Президент України Володимир Зеленський >>
Америка вступає в нові часи. Якими вони будуть — не знає ніхто. >>
Президент Володимир Зеленський і Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц, який приїхав до України з візитом, відвідали в Києві поранених військових. >>