Порошенко презентував план порятунку України від коронавірусної кризи

19:27, 16.11.2020
Порошенко презентував план порятунку України від коронавірусної кризи

Петро Порошенко вимагає від влади негайно припинити розкрадання коронавірусного фонду.

П’ятий президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко представив план порятунку України від кризи, спричиненої пандемією коронавірусу.

 

Зокрема, Порошенко вимагає від влади негайно припинити розкрадання коронавірусного фонду і спрямувати всі кошти на забезпечення медичних закладів, страхування медиків, масове безкоштовне тестування громадян, підтримку підприємців.

 

Як повідомляє Україна молода, про це інформує сайт партії «ЄС» у понеділок.

 

«Непрофесійність, дилетантизм, повна неспроможність зеленої влади поставили країну та людей на межу національної катастрофи. Багатьох жертв можна було би уникнути, чимало життів – врятувати. Якби влада з відповідальністю і фахово поставилася до захисту від пандемії, а не закатувала ковідні гроші в асфальт за ціною, неначе коштовні метали», – наголосив Петро Олексійович. 

 

І зауважив: «Лише вдумайтеся: з понад 39-ти мільярдів, вже спущених з Фонду, більше 20 мільярдів пішли на «Велике крадівництво» на дорогах!».

 

За його словами, партія «ЄС» вже подала законопроект, який зобов’язує відновити Фонд і залишок у 27 мільярдів гривень спрямувати винятково на боротьбу з ковідом, а також на безкоштовне тотальне тестування, як це робиться в Словаччині і Австрії, на безкоштовні ліки згідно медичних протоколів лікування цієї хвороби і на безкоштовні маски для тих, кому вони не по кишені.

 

Порошенко зауважує на адресу нинішньої влади: «А 20 мільярдів вже витрачених не за призначення мають бути повернуті туди звідки їх вилучили весною – місцевому самоврядуванню, як цільова субвенція виключно для протидії ковіду».

 

Лідер «Європейської Солідарності», який подужав коронавірус, додає:

 

«Наші життя в першу чергу залежать від медиків. Тож слід гарантувати їм страхування на випадок захворювання коронавірусною хворобою, а не лише у разі смерті від неї. Міністр охорони здоров’я каже, що померли вже 258 медичних працівників. Міністр соціальної політики звітує, однак, що лише 20 спадкоємців загиблих лікарів отримали належну за законом компенсацію. Вимагаємо виплатити кошти сім’ям усіх медиків, які віддали свої життя, захищаючи нас з вами. Наразі йдеться про 238 родин. За страхування медичних працівників ми боремось ще з березня, коли я підписав відповідний законопроект».

 

Порошенко також закликав забезпечити у повному обсязі обіцяні 300-відсоткові доплати медпрацівникам: «Влада медиків зневажає і дурить не лише на страхуванні, а й і на обіцяних 300- відсоткових доплатах. Чинуши сидять з секундоміром і похвилинно фіксують, коли лікар зайшов і вийшов з палати. Доплата означає, що в рази множиться уся ставка медика, задіяного у боротьбі з ковідом. Якщо вона 8000 гривень, то отримати він має 24000, а не дві-три тисячі доплати, як зараз. Бо своїм життям медики  ризикують протягом  усієї зміни».

 

На його думку, важливо забезпечити перепідготовку лікарів і не допустити критичної нестачі медичних кадрів при подальшому зростанні числа  хворих. Адже «ліжка знайти й купити куди простіше, ніж підготувати фахівця, здатного надати дієву допомогу».

 

П’ятий президент у чергове наполягає на негайному відкритті для загального доступу, – незалежно від посади та статусу хворого, – усіх відомчих лікарень: зокрема МВС, СБУ, «Укрзалізниці», Держуправління справами – знамениту «Феофанію».

 

«Офіс президента та ДСУ брешуть, коли вони твердять, ніби «Феофанія» зараз доступна для всіх. Хтось ще в березні записав відосик і поклявся, що в нас не буде державних лікарень для обраних під час ковіду, але для себе любимого зробив виняток. Я коли хворів не займав місце в «Феофанії», є люди, яким воно потрібніше і це точно не Зеленський», – зауважив Порошенко.

 

За його словами, найближчими днями «Європейська Солідарність» оприлюднить окремий план підтримки фізичних осіб-підприємців, малого та середнього бізнесу, які найбільшою мірою потерпають від різних карантинних обмежень.

 

«Всі запропоновані нами рішення мають бути ухвалені негайно, цього тижня, завтра у Верховній Раді, – закликав Порошенко. - Влада не просто розтринькала кошти, які парламент виділив на боротьбу з ковідом, вона згаяла час, який вже не повернути ні за які гроші і людей з того світу вже теж не повернути».

 

П’ятий президент звернувся до нинішнього глави держави Володимира Зеленського: «Ось вам готовий план. Не придумали свого – беріть та робіть чуже. Ви взяли на себе відповідальність за країну. І поки з вас її ніхто ще не зняв, якось несіть цю непосильну для вас ношу. Зійдіть з екранів і моніторів на грішну землю і рятуйте людей. Нам усім треба протриматися до вакцини, щодо випробувань якої є оптимістичні новини».

 

Як повідомляла "УМ", колишній радник голови Офісу президента і колишній міністр фінансів Ігор Уманський закидає керівництву держави втрату адекватного сприйняття реальності, а також безпрецедентний рівень зростання корупції в контексті проєкту Зеленського «Велике будівництво».