Купити демократію: як прокремлівські олігархи у Молдові масово підкупали виборців
«Уявіть собі: Бельгія — країна, менша за Молдову. >>
Майя Санду вже готується розпускати парламент.
Новообраний президент Молдови, опозиціонерка Майя Санду планує одразу після інавгурації ініціювати дострокові парламентські вибори в країні.
За її словами, чинних депутатів обирали ще за олігарха-втікача Володимира Плахотнюка, який кілька років контролював всі гілки влади в Молдові, але торік був змушений тікати з країни.
Як передає Україна молода, про це пані Санду заявила в інтерв’ю російській службі BBC після оголошення результатів другого туру президентських виборів у понеділок.
«Народ хоче дострокові вибори, тому що цей парламент не представляє народ. Цей парламент обирали за Плахотнюка, не було ні вільних, ні чесних виборів. Я буду шукати рішення, як ми можемо прийти до дострокових парламентських виборів, щоб люди могли вибрати тих, хто буде реально їх представляти», — наголосила переможниця президентських виборів.
Майя Санду також додала, що повернення Плахотнюка за її президентства неможливе.
Зауважимо, що зараз у парламенті найбільшою фракцією є політсила її головного опонента, ще чинного президента Ігоря Додона — Партія соціалістів.
Санду також наголосила, що країні найбільше підходить європейська модель розвитку. На питання, яка ідеальна Молдова майбутнього в її розумінні — суверенна держава чи можливість деякого обʼєднаннязРумунією, Сандувідповіла:
«Ми говоримо, що ми хочемо стати частиною ЄС в один прекрасний день. Коли це станеться, ми не знаємо. Ми повинні працювати, щоб підвищити стандарти життя, щоб у нас було хороше керівництво країни — ось ці умови ми повинні створити тут, вдома».
Серед найважливіших проблем Санду називає питання Придністровʼя:
«Ценайсерйознішапроблема, іРосія—частинапереговорногоформату, імибудемообговорювати. Єречі, якімиможемозробититутвКишиневі—цеборотьбазкорупцієюіконтрабандою, алеєречі, які ми повинні зробити разом. Я вважаю, що рішення Придністровського конфлікту треба знайти всередині країни».
Як повідомляла «УМ», Майя Санду перемогла чинного президента Ігоря Додона, який є затятим прихильником Росії, з розривом у понад 15%. Санду отримала 57,75% голосів, а Додон — 42,25%.
Ігор Додон вже привітав Санду з перемогою, але хоче оскаржити результати в суді.
«Уявіть собі: Бельгія — країна, менша за Молдову. >>
За результатами підрахунку всіх голосів, у другому турі виборів президента Молдови перемогу здобула чинна глава держави Майя Санду. >>
Результати референдуму щодо євроінтеграції Конституційний суд визнав дійсними. Так, до Конституції Республіки Молдова внесуть положення про те, що вступ Молдови до ЄС стає незворотною метою. >>
Аби зірвати референдум про вступ Молдови до Європейського Союзу росія завербувала 130 тисяч громадян країни. Молдовська влада викрила цю спецоперацію. >>
Начальник штабу 12-ї бригади спецпризначення Нацгвардії «Азов» Богдан Кротевич «Тавр» закликає низку країн повернути собі окуповані росією території. >>
Реінтегрувати невизнане Придністровʼя до 2038 року планують у Молдові, скориставшись моделлю обʼєднання Німеччини. >>