Тримай кордони української мови: чи скаже Зеленський, що був частиною «русского міра»
У книжці «30 років Незалежності: мовні акти, які змінюють Україну», що вийшла напередодні широкомасштабного вторгнення, 7 розділів. >>
Володимир Зеленський і Борис Джонсон під час зустрічі у Лондоні. (Фото Офісу президента)
Президент України Володимир Зеленський зустрівся із прем'єр-міністром Великобританії Борисом Джонсоном у Лондоні в четвер.
Політики обговорили торгівлю, коронавірус, Донбас і реформи.
Як повідомляє «Україна молода», про це інформує Офіс президента.
Зокрема, Зеленський ознайомив Джонсона з політикою безпекової ситуації на Донбасі і подякував за підтримку територіальної цілісності України.
Співрозмовники підкреслили важливість спільних дій у подоланні серйозних викликів, з якими сьогодні стикається світ, а саме: наслідків пандемії коронавірусу і глобальної кліматичної кризи. Джонсон підкреслив, що Великобританія стоїть на позиції, що кожна країна повинна отримати вакцину, коли вона буде створена. Зеленський відзначив, що Україна має потужності для масового виробництва й чекає на виготовлення вакцини.
Також Зеленський розповів британському прем'єру про проекти і реформи, які впроваджує Україна для підняття економіки. Зокрема, він повідомив про «Велике будівництво», «інвестиційних нянь», а також про банківський закон і розвиток сільськогосподарської галузі.
"Україна відома як один з найбільших постачальників сільськогосподарської продукції у світі. У нас Великобританія зможе купувати сільськогосподарську продукцію високої якості за привабливими цінами", - відзначив президент.
Крім того, сторони обговорили питання необхідності поліпшення торговельних відносин. Джонсон зазначив, що підняття рівня товарообігу між країнами стоїть високо на порядку денному.
Під час зустрічі Зеленський і Джонсон підписали Угоду про політичну співпрацю, вільну торгівлю і стратегічне партнерство між країнами.
"Сьогодні для України і Великобританії історичний день: починаємо новий етап стратегічного партнерства між нашими країнами", - сказав Зеленський.
Документом запроваджуються відносини стратегічного партнерства і закріплюються основні напрямки співпраці двох держав.
Документ передбачає проведення щорічних засідань Діалогу стратегічного партнерства на високому офіційному або високому урядовому рівні з усіх аспектів двостороннього співробітництва. Також передбачено проведення засідань Торгового комітету, який буде складатися з представників сторін.
Зеленський запросив Джонсона відвідати Україну з офіційним візитом.
Нагадаємо, напередодні було підписано меморандум про посилення співпраці України і Британії у військовій і військово-технічній сферах. Київ отримає кредит у розмірі 1,25 млрд фунтів стерлінгів.
Як повідомляла «УМ», подружжя Зеленських також зустрілося з членами британської королівської родини принцом Уїльямом та герцогинею Кембриджською Кетерін Міддлтон.
У книжці «30 років Незалежності: мовні акти, які змінюють Україну», що вийшла напередодні широкомасштабного вторгнення, 7 розділів. >>
Нинішній політичний рік закінчується тим, що почали окреслюватися партійні проєкти: оновлюватимуться, переформатовуватимуться чинні та створюватимуться нові. >>
Лідери чотирьох держав, на територіях яких була розміщена ядерна зброя — США, Великої Британії, РФ та України, — 5 грудня 1994 року в Будапешті підписали документ під назвою «Меморандум про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї». >>
У Сирії, після успішного наступу опозиційних сил і швидкого захоплення ними влади, тамтешній диктатор Асад з родиною втік до росії. >>
Обраний президент США Дональд Трамп після зустрічі з президентом Володимиром Зеленським і на тлі новин про повалення режиму Башара Асада в Сирії, заявив про бажання Києва укласти угоду і «зупинити божевілля». >>
Указ, який вводить санкції проти тієї частини влади Грузії, яка відповідальна за проросійський курс країни і розгін проєвропейських протестувальників, у четвер, 5 грудня, підписав Президент України Володимир Зеленський >>