Лукашенко вступив на посаду президента Білорусі

11:37, 23.09.2020
Лукашенко вступив на посаду президента Білорусі

Таємна церемонія інавгурації відбулася 23 вересня.

Попри масові протести у Білорусі, Олександр Лукашенко таки вступив на посаду президента Білорусі.

 

Таємна церемонія інавгурації відбулася 23 вересня.

 

Сталося це у Палаці Незалежності.

 

Як інформуєУМ, про це передає кореспондент "Белта".

Інавгурація Лукашенка

 

За даними БелТА, на церемонії присутні кілька сотень людей. Серед них — високопосадовці, члени парламенту, керівники державних організацій та ЗМІ, діячі науки, культури і спорту.

 

Лукашенко, поклавши праву руку на Конституцію, виголосив присягу білоруською мовою. Потім він підписав акт про складання присяги, після чого голова Центральної виборчої комісії Лідія Єрмошина вручила йому посвідчення президента Білорусі.

 

ДержЗМІ повідомляють, що Лукашенко на інавгурації заявив, що «вступає на посаду президента з особливим почуттям гордості за білорусів».

Вперше в історії країни про інавгурацію глави держави не повідомляли заздалегідь на офіційному рівні. А речниця Лукашенка Наталія Ейсмонт відмовлялася назвати точну дату інавгурації, хоча обіцяла це зробити ближче до церемонії.

 

Як повідомляла УМ, зранку 23 вересня біля Палацу Незалежності у Мінську, що є резиденцією Лукашенка, почали збиратися силовики та чиновники. Також до будівлі стягнули військову техніку, а рух для особистого транспорту перекрили.

 

На церемонію інавгурації запросили кілька сотень людей. У їх числі вищі посадові особи, депутати Палати представників і члени Ради Республіки, керівники державних органів і організацій, місцевих виконавчих і розпорядчих органів, республіканських засобів масової інформації, діячі науки, культури та спорту.

 

Приблизно об 11:00 до Палацу Незалежності прибув кортеж Олександа Лукашенка. Говорили, що це може бути лише репетиція інавгупрації, адже дату церемонії завчасно не повідомляли. Ба більше, станом на 21 вересня про інавгурацію не знали навіть у ЦВК.