Адвокати Порошенка заявляють про 15 нових справ проти експрезидента

14:57, 11.09.2020
Адвокати Порошенка заявляють про 15 нових справ проти експрезидента

Петро Порошенко під час розгляду справ у суді разом із прихильниками.

Адвокати колишнього президента Петра Порошенка Ігор Головань і Ілля Новіков заявляють, що проти їхнього підзахисного слідчі розпочали нові розслідування у 15 нових кримінальних провадженнях.

 

Як повідомляє «Україна молода», про це Головань і Новіков заявили під час брифінгу в п’ятницю.

 

"4 вересня з’явилося 15 нових проваджень спрямованих фактично проти п’ятого президента України Петра Порошенка. Не дає нам забути про себе пан Андрій Портнов, який нещодавно опублікував 15-те чи 16-те провадження. Мало йому було тих заяв, якими він завалив ДБР. Тепер чергове провадження має відношення до "Кузні на Рибальському", - повідомив захисник Головань.

 

На його думку, ці справи сфабриковані. Адвокат додав, що справи відкрили в СБУ.

 

Зокрема, у провадженнях йдеться про статті 110 ККУ (посягання на територіальну цілісність), 109 ККУ (повалення конституційного ладу, захоплення державної влади),  державна зрада, привласнення власності, фінансування тероризму, втручання в роботу електронно-обчислювальних машин комп’ютерних мереж.

 

Захисники Порошенка наголошують, що справи дублюють попередні. Зокрема, провадження щодо "Кузні" відновили за рішенням Печерського суду. Тож адвокати припускають, що суддя Світлана Смик проявила "лояльність до Портнова", адже більше року розглядає справу щодо порушень самого Портнова.

 

Також Ігор Головань бачить у провадженнях слід колишнього власника "Приватбанку" Ігоря Коломойського. Адже у фабулах справ багато йдеться про банківську справу.

 

Тоді як Ілля Новіков заявив, що захист колишнього президента вважає, що заступник глави Офісу президента Олег Татаров разом із Портновим та Коломойським скоординувалися проти Порошенка.

 

Зокрема, за його словами, пан Татаров розмірковує про арешт якогось майна Порошенка.

 

Найбільше уваги, на думку Новікова, будуть виділяти справам щодо телеканалу "Прямий" та "Кузні", а інші - це "відволікаючий маневр".

 

За інформацією Новікова, через це готуються обшуки на телеканалі "Прямий".