Режим Асада впав: Сирія як фактор послаблення росії
У Сирії, після успішного наступу опозиційних сил і швидкого захоплення ними влади, тамтешній диктатор Асад з родиною втік до росії. >>
На момент домовленостей із ватажками "ДНР" про Шуми президент Зеленський і глава його Офісу Єрмак (праворуч) перебували на Хмельниччині. (Фото Офісу президента)
Офісі президента Володимира Зеленського детальніше прокоментував той факт, що Україна погодилась провести спільну з бойовиками так званої «ДНР» (за участі ОБСЄ) інспекцію позицій ЗСУ біля селища Шуми під Горлівкою.
Сталося це після критики цього рішення влади у політичному і експертному середовищі.
Як повідомляє «УМ», свою позицію Банкова оприлюднила на сайті президента в ніч на четвер.
У Зеленського наголошують, що юридично інспекцію в районі населеного пункту Шуми проводять не сторони воєнного конфлікту, а посередник – ОБСЄ у супроводі представників сторін з "вкрай обмеженим проявом присутності бойовиків".
І додають, що ключовим пріоритетом для України є збереження життів українських військових і цивільних громадян на Донбасі.
Наголошується, що протягом шести тижнів з 27 липня вдалося досягти реального режиму припинення вогню на Донбасі, але "ті, хто звик політично чи фінансово наживатися на війні" почали вдаватися до провокацій, розповсюдження фейків тощо.
Тож в Офісі президента зауважили на адресу опонентів: «ОБСЄ неодноразово підтверджувала безпідставність будь-яких звинувачень щодо будь-яких порушень домовленостей українською стороною. Якщо хтось не довіряє ОБСЄ, нехай побачить правду на власні очі. Якщо хтось не розуміє можливого механізму такого інспектування, рекомендуємо освіжити в пам'яті історію діяльності СЦКК, а також пункт 2 Комплексу заходів з виконання Мінських домовленостей – ту частину, яка визначає сторони на лінії розмежування і яка дісталась Україні у спадок від деяких "великих" дипломатів».
На Банковій нагадують, що Росія відмовилася від роботи в рамках СЦКК: «Кожна нормальна людина чудово розуміє, з якою метою це було зроблено. Але наявність такої мети не означає її реалістичності. Вкрай обмежений прояв присутності бойовиків нічого нікому не може дати, крім єдиного – ще одного аргументу на користь правоти України. Вкотре разом з міжнародною спільнотою закликаємо Росію повернутися до СЦКК, утримуватись від цього – абсурдно».
В ОП також констатували: «Люди, що стоять зі зброєю навпроти українських військ на Донбасі, є об'єктивним фактом. Але кожна політична сила в Україні та суспільство загалом мають робити все для того, щоб ці люди ніколи не стали політичним фактом. Вони використовують бойові дії собі на користь. Україна ж використовуватиме правду та реальний стан речей на лінії розмежування для того, щоб позбавити окупантів будь-якого шансу посилити тиск на нашу державу».
У свою чергу, представники бойовиків заявили, що їм вперше "вдалося домогтися від української сторони здійснення спільної інспекції щодо фіксації усунення допущених порушень" поблизу населеного пункту Шуми. Інспекцію повинні здійснити 10 вересня о 14:00.
Як повідомляла «УМ», представники української делегації у Тристоронній контактній групі домовилися проінспектувати разом з бойовиками «ДНР» ділянку позицій Збройних сил України в районі селища Шуми біля окупованої Горлівки.
Саме цю ділянку фронту ватажки терористичної «ДНР» вже кілька разів погрожували знищити вогнем, але кілька разів скасовували запланований обстріл.
Внаслідок домовленостей в рамках ТКГ у середу, російські окупанти в чергове нібито «перенесли» обстріл позицій ЗСУ в районі селища Шуми.
Морські піхотинці 503-го ОБМП, які утримують позиції поблизу окупованої Горлівки, відверто кепкували з погроз ватажка бойовиків терористичної «ДНР» Дениса Пушиліна обстріляти Шуми і кажуть на його адресу: «Сєпаратюга, ми чекаємо».
У Сирії, після успішного наступу опозиційних сил і швидкого захоплення ними влади, тамтешній диктатор Асад з родиною втік до росії. >>
Обраний президент США Дональд Трамп після зустрічі з президентом Володимиром Зеленським і на тлі новин про повалення режиму Башара Асада в Сирії, заявив про бажання Києва укласти угоду і «зупинити божевілля». >>
Указ, який вводить санкції проти тієї частини влади Грузії, яка відповідальна за проросійський курс країни і розгін проєвропейських протестувальників, у четвер, 5 грудня, підписав Президент України Володимир Зеленський >>
Америка вступає в нові часи. Якими вони будуть — не знає ніхто. >>
Президент Володимир Зеленський і Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц, який приїхав до України з візитом, відвідали в Києві поранених військових. >>
Угода про припинення вогню з росією може бути укладена, якщо підконтрольні Україні неокуповані території опиняться під захистом НАТО - таке припущення висловив Президент України Володимир Зеленський. >>