Суд дозволив одіозному Шуфричу виконувати депутатську роботу
Право на здійснення депутатських повноважень столичний суд зобовʼязав надати народному депутату від забороненої ОПЗЖ Нестору Шуфричу, якого підозрюють у державній зраді. >>
Павло Вовк звинувачений у створенні злочинної організації з метою захоплення державної влади
Після оприлюднення другої частини "плівок Вовка" 17 липня Національне антикорупційне бюро України висунуло підозри одразу 12 фігурантам, одразу після цього генеральний прокурор Ірина Венедіктова ліквідувала групу прокурорів у справі щодо Окружного адмінсуду Києва.
Як інформує УМ, про це повідомляють українські ЗМІ з посиланням на джерела в Офісі генерального прокурора
Минулого тижня, генеральний прокурор Ірина Венедіктова своїм рішенням ліквідувала групу прокурорів у справі щодо ОАСК. Керівником групи був заступник генерального прокурора Андрій Любович.
Напередодні ліквідації групи Любович і Венедіктова погодили вручення підозр 12 фігурантам розслідування. Серед них: 8 суддів Окружного адміністративного суду Києва (включно з головою Павлом Вовком), голова Державної судової адміністрації Зеновій Холоднюк і кілька адвокатів, яких використовували в схемі подання підставних позовів.
Любович того ж дня поставив свій підпис під документом, згідно з яким розслідування справи Вовка та інших від СБУ повністю перейшло до НАБУ.
Після зміни підслідності необхідною є і зміна групи прокурорів у кримінальному провадженні.
За даними видання, керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький перебуває у відпустці, тож із наступними процесуальними діями, зокрема й вибором групи прокурорів САП, повинна визначитися генеральний прокурор.
Лише САП може курирувати НАБУ, а отже і приймати рішення щодо звернення до Вищої ради правосуддя з проханням про відсторонення суддів ОАСК, яким висунуто підозру.
Крім того, що заступник генпрокурорки Любович в результаті зміни підслідності справи щодо ОАСК автоматично втратив вплив на перебіг розслідування, Венедіктова кардинально звузила коло повноважень свого заступника.
Такий самий хід генпрокурор вже використовувала, коли виводила за межі розслідування справи Катерини Гандзюк свого ексзаступника Віктора Трепака.
Більше того, Венедіктова зажадала, щоб Любович написав заяву про відставку.
ZN.ua пише, що Любович "був призначений за квотою Ігоря Коломойського, однак згодом поводився досить незалежно" – зокрема, щодо управління, очолюваного Сергієм Горбатюком, який займався розслідуванням справ Майдану.
За даними видання, на сьогодні заступник генерального прокурора Андрій Любович не збирається писати заяву про відставку.
Як повідомляла "УМ", НАБУ звинувачує голову ОАСК Павла Вовка у створенні злочинної організації з метою захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів, Вищою радою правосуддя та створення штучних перешкод у їх роботі.
Вовк стверджує, що йому не вручали підозру детективи НАБУ.
Право на здійснення депутатських повноважень столичний суд зобовʼязав надати народному депутату від забороненої ОПЗЖ Нестору Шуфричу, якого підозрюють у державній зраді. >>
Про підозру в недостовірному декларуванні оголосили тимчасовому виконувачу обов’язків голови Державної митної служби України Сергію Звягінцеву. >>
Нардеп-«слуга» Олександр Дубінський заявив, що за виборчу кампанію Володимира Зеленського платили росіяни. >>
Від 1 січня 2025 року Україна стала 125-ю державою-учасницею Римського статуту Міжнародного кримінального суду. >>
У Києві Шевченківський райсуд визнав Галину Шепелеву винною у пособництві у заволодінні 11-поверхового будинку у центрі Києва шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах, за попередньою змовою групою осіб. >>
Понад десяток посадовців у правоохоронній системі України пов’язані з заступником голови Офісу президента Олегом Татаровим. >>