Росія вимагає прописати статус ОРДЛО в Конституції України

14:53, 03.07.2020
Росія вимагає прописати статус ОРДЛО в Конституції України

Російська делегація наполягає, щоб Київ здійснив подальші кроки щодо розведення військ і обміну полоненими.

3 липня в Берліні відбувається зустріч політрадників "нормандського формату". До української делегації увійшли керівник офісу президента України Андрій Єрмак і міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков.

 

Також у Берлін прибув заступник керівника адміністрації президента РФ Дмитро Козак. Він бере участь з боку Росії у зустрічі політичних радників у нормандському форматі. Російські ЗМІ, своєю чергою, повідомляли: предметом цієї зустрічі стане широке коло питань щодо реалізації мінських угод та заходи щодо політичного врегулювання конфлікту на Донбасі. 

 

Москва на переговорах у нормандському форматі наполягає на якомога швидшому правовому визначенні статусу ОРДЛО та представленні проєкту змін до української Конституції до 6 липня.

 

Про це йдеться в неофіційному робочому документі російської делегації, з яким ознайомилось німецьке видання Der Spiegel.

.

Робочий документ російської делегації був переданий в лондонський Dossier Center з російських урядових кіл, зазначає видання.

 

Відповідно до документа, російська сторона вимагає, щоб Київ представив проєкт змін української Конституції до 6 липня у мінській контактній групі. Він повинен визначити шлях для майбутнього особливого статусу ОРДЛО в державному устрої України.

 

Росія також вимагає, щоб Київ активізував свої зусилля з реалізації так званої формули Штайнмаєра. Вона передбачає, що колишні сепаратистські райони автоматично отримають постійний особливий статус, як тільки ОБСЄ визнає місцеві вибори там вільними і справедливими.

 

Згідно з неофіційним робочим документом, російська делегація наполягає, щоб Київ здійснив подальші кроки щодо розведення військ і обміну полоненими.

 

РФ каже, що Україна повинна "без додаткових умов" до 6 липня скласти список полонених в певному форматі, чийого звільнення вона вимагає від сепаратистів. У свою чергу, сепаратисти також представлять відповідний список ув'язнених.

 

Як повідомляла УМ, у Берліні сьогодні, 3 липня відбувається зустріч у нормандському форматі на рівні політичних радників. Представляти інтереси Росії в питаннях українського Донбасу приїхав поплічник Путіна, так званий "куратор українського напрямку" Кремля Дмитро Козак