Астронавти Герлі і Бенкен приєдналися до екіпажу МКС

22:15, 31.05.2020
Астронавти Герлі і Бенкен приєдналися до екіпажу МКС

Астронавти Даглас Герлі і Роберт Бенкен радіють зустрічі з екіпажем МКС.

Американські астронавти Даглас Герлі і Роберт Бенкен після прибуття на космічному кораблі Crew Dragon і стиковки з Міжнародною космічною станцією, приєдналися до її екіпажу після відкриття люку в неділю ввечері.

 

Як передає «Україна молода», про це повідомляє NASA у соцмережах.

 

"Вони це зробили. Після запуску з мису Кеннеді на космічному кораблі SpaceX Dragon Endeavour вчора, Даглас Герлі і Боб Бенкен офіційно приєдналися до екіпажу космічної станції сьогодні", - йдеться у дописі NASA.

 

 

Американська компанія SpaceX, яку заснував Ілон Маск, у співпраці з NASA здійснили запуск пілотованого корабля Falcon 9 з капсулою Crew Dragon, він доставив двох астронавтів на Міжнародну космічну станцію (МКС) о 17:29 за київським часом.

 

Це перший американський пілотований корабель, запущений США з 2011 року, коли була припинена програма польотів багаторазових шатлів. З того часу астронавти NASA доставлялися на МКС російськими кораблями «Союз».

 

За останніми розцінками одне місце коштувало американцям приблизно в $90 млн. Через втрату монополії Роскосмос не отримає близько 400 мільйонів доларів на рік.

 

Зазначимо, що вартість відправки одного астронавта на МКС компанією SpaceX обійдеться NASA в 50 мільйонів доларів.

 

Апарати Crew Dragon - багаторазові, але за контрактом з NASA для доставки людей на станцію їх використовуватимуть лише одноразово. При цьому SpaceX дозволено використовувати ці ж капсули повторно для вантажних місій на МКС.

 

Як повідомляла «УМ», у суботу, 30 травня 2020 року, на мисі Канаверал у Флориді з другої спроби відбувся перший пілотований запуск приватного космічного корабля Crew Dragon компанії SpaceX Ілона Маска з американськими астронавтами Бобом Бенкеном та Дугласом Герліном на борту.

 

Президент США Дональд Трамп був присутній на запуску космічного корабля Crew Dragon в Космічному центрі імені Кеннеді і спостерігав за історичною подією. Він одразу ж привітав главу компанії SpaceX Ілона Маска з успішним запуском космічного корабля.

 

За словами Трампа, США вдалося покласти край епосі, протягом якої існувала залежність від інших країн при відправці астронавтів у космос. Трамп наголосив, що американське національне космічне агентство (NASA) і компанія Ілона Маска SpaceX відправили "американських астронавтів на американській ракеті і з американської території".

 

У свою чергу, Ілон Макс відповів на давню заяву глави Роскосмосу Дмитра Рогозіна, який у 2014 році пропонував США доставляти астронавтів на Міжнародну космічну станцію за допомогою батуту

 

"Батут працює", - сказав Маск, після чого він і директор NASA Джеймс Брайденстайн переглянулися і засміялися. "Це внутрішній жарт", - пояснив Маск.