«Слуга народу» Мережко проти позбавлення українського паспорта за громадянство Росії

17:18, 29.05.2020
«Слуга народу» Мережко проти позбавлення українського паспорта за громадянство Росії

При цьому Мережко не впевнений, що сьогодні доцільно змінювати текст Конституції.

Позбавлення людей, які отримали російське громадянство, українського паспорта, є порушенням Конституції.

 

Як інформує УМ, про це заявив голова комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва, заступник голови української делегації в Тристоронній контактній групі Олександр Мережко (фракція "Слуга народу") в інтерв'ю LB.ua.

 

Мережко прокоментував питання про незаконну паспортизацію жителів ОРДЛО.

 

"Взагалі це дуже складне питання. Адже українська конституція забороняє позбавляти українського громадянства. Це – імперативна норма. Отже, ми не можемо позбавити людей, які отримали російське громадянство, українського паспорта. Якщо ми так зробимо, то порушимо Конституцію".

 

При цьому Мережко не впевнений, що сьогодні доцільно змінювати текст Конституції.

 

"Припустимо, ми повертаємо Крим і Донбас. Там по факту виявляється маса людей з російським громадянством. Ми їм скажемо, що відмовляємося від них тільки тому, що вони не здали український паспорт, як цього вимагає процедура? З точки зору права і Конституції України, вони як і раніше є громадянами нашої країни", – сказав політик.

 

Він додав, що цим питанням активно займається віцепрем'єр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, перший заступник голови делегації в ТКГ Олексій Резніков.

 

"Він правильно говорить про "безпечну реінтеграцію". Я з цим підходом згоден. Вважаю, що тут необхідно діяти дуже обережно і делікатно. До того ж зараз пропонувався законопроект про так зване подвійне громадянство. Це дуже складне питання. У зв'язку з цим у фракції "Слуга народу" тривають серйозні дискусії", – сказав Мережко.

 

При цьому, депутат виступає за ухвалення закону про подвійне громадянство, йдучи "шляхом цивілізованих європейських держав", однак проблему вбачає у поведінці держави-агресора.

 

Як повідомляла УМ, 19 травня Верховна Рада через дискусії у фракції «Слуга народу», прийняли рішення усунути з порядку денного розгляд законопроєкту, який дозволяє подвійне громадянство в Україні.