Нардеп Одарченко «заробив» 8 років буцегарні
Народного депутата Андрія Одарченка 14 листопада ВАКС визнав винним у спробі підкупити за біткоїни ексголову Держагентства з відновлення Мустафу Найєма. >>
Держава має забезпечити українців масками, а вже потім штрафувати за їхню відсутність. (Фото поліції Чернівецької області)
Справжній правовий прецедент, покликаний правильно трактувати норми законодавства під час спроб поліції притягнути українців до адміністративної відповідальності за появу у громадському місці без захисних масок і респіраторів, створив суддя Кельменецького райсуду Чернівецької області Телешман О.В.
Зокрема, буковинський суддя вирішив, що не існує законних підстав для накладання штрафу в розмірі 17 тисяч гривень на громадян за відсутність захисної маски. До того ж, служитель Феміди наголосив, що під час епідемії саме держава зобов’язана безкоштовно забезпечувати громадян необхідними засобами захисту.
Про це повідомляє «Україна молода», після вивчення постанови Кельменецького суду від 8 квітня.
Так, суддя Телешман О. В. вирішив не притягувати безробітного чоловіка до адміністративної відповідальності за відсутність захисної маски у громадському місці.
Згідно постанови, 6 квітня 2020 року о 12-й годині чоловік перебував без захисної маски у громадському місці – на зупинці громадського транспорту в с. Нагоряни Кельменецького району Чернівецької області. Поліція вирішила, що цим він порушив вимоги підпункту 1 пункту 2 постанови Кабінету міністрів від 11 березня № 211 в редакції від 2 квітня.
«ОСОБА_1 пояснив, що він не мав змоги придбати в селі захисну маску чи виготовити її, тому перебував на зупинці громадського транспорту без маски на обличчі, про що жалкує, розкаюється у вчиненому. Безкоштовно маску йому ніхто не пропонував», - йдеться у матеріалах суду.
Суддя Телешман вирішив закрити справу за відсутністю складу та події адміністративного правопорушення.
«Відповідно до ст.8 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" фінансування профілактичних і протиепідемічних заходів здійснюється за рахунок коштів державного бюджету України та місцевих бюджетів, а у випадках, передбачених законом, - за рахунок коштів підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності, а також коштів фізичних осіб», - обгрунтовує свою постанову суддя.
І додає, що в матеріалах справи «відсутні докази, які б підтверджували, що ОСОБА_1 відповідно до закону за власні кошти зобов`язаний придбати чи виготовити засіб індивідуального захисту, зокрема респіратор або захисну маску, чи йому було профінансовано витрати на придбання чи виготовлення засобів індивідуального захисту за рахунок коштів Державного бюджету України та місцевих бюджетів».
Суд також констатує: «Крім того, на даний час в Україні не визначені відповідні медичні критерії та не прийняті нормативно-правові акти, щодо випадків та необхідності носіння засобів індивідуального захисту, зокрема респіратора або захисної маски для захисту органів дихання, у тому числі виготовлених самостійно громадянами. Відповідно до ч.3 ст.62 Конституції України усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь».
Як повідомляла «УМ», українські суди переважно відмовляються штрафувати українців за порушення карантину: станом на 6 квітня, у 90% випадків судді відмовилися підтримати поліцію і не притягнули українців до адміністративної відповідальності.
Перші затримання поліцією громадян без захисних масок спонукали українців до традиційного гумору: фотожаби про порушників без захисної маски, якої не купиш у аптеці, буквально заполонили соцмережі.
Народного депутата Андрія Одарченка 14 листопада ВАКС визнав винним у спробі підкупити за біткоїни ексголову Держагентства з відновлення Мустафу Найєма. >>
За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Офісу Генпрокурора народного депутата України VI скликання від «Партії регіонів» та колишніх начальника міліції громадської безпеки і заступника командира київського «Беркуту» засуджено до 5 років позбавлення волі. >>
Президент Зеленський підписав закон про зміни до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України у зв'язку з ратифікацією Римського статуту Міжнародного кримінального суду. >>
Російський генерал-лейтенант Сергій Кобилаш, який командував ракетним ударом по лікарні «Охматдит» у Києві, отримав підозру. >>
Нардепи Верховної Ради проголосували за ратифікацію Римського статуту Міжнародного кримінального суду >>
Хейло арешований на да місяці – до 8 жовтня 2024 року з можливістю внесення застави розміром 25 млн грн >>