Проект змін до Конституції: влада планує впоратись за місяць

11:45, 25.02.2020
Проект змін до Конституції: влада планує впоратись за місяць

 
Офіс президента, Міністерство розвитку громад і територій та профільний парламентський комітет за попереднім планом прагнуть до 20 березня написати текст змін до Конституції та внести його у Верховну Раду. Ухвалити зміни хочуть до 5 вересня.

 

Про це сказав віцепрем’єр-міністр Денис Шмигаль на першому заході в межах публічного обговорення змін до Конституції щодо децентралізації у Києві

 

"Ми сьогодні розпочинаємо велику суспільну дискусію стосовно найбільш успішної, на думку людей, реформи. Ми сьогодні маємо думати не про кількісні показники, кількість громад і як їх поділити, а про людей. Доступність до медицини, освіти", - сказав він.

 

Шмигаль додав, що завершувати реформу децентралізації в Україні будуть змінами до Конституції. 

 

25 лютого у Києві проходить перший етап обговорення змін, до якого долучилися нардепи, представники Мінрозвитку громад і територій, диппредставництв та громадських організацій.

 

На заході акцентують увагу на правах місцевого самоврядування, розділенні повноважень між державою та органами місцевого самоврядування, форматі партнерства між цими інституціями, терміні повноважень органів місцевого самоврядування тощо.

 

Упродовж 27 лютого – 4 березня обговорення проведуть у регіонах. 

 

До 15 березня має відбутися форум з делегатами регіонів у Києві. Паралельно над текстом змін до Конституції працюватимуть з фракціями та конституціоналістами.

 

Як повідомляла УМ, 16 січня президент Володимир Зеленський відправив на доопрацювання законопроєкт №2598 "Про внесення змін до Конституції про децентралізацію влади". 

 

Законороєкт пропонує ліквідувати поняття "район" і запровадити "округ" та інститут префектів замість держадміністрацій; окреслити такі адміністративно-територіальні одиниці, як громада, округ, область, АР Крим.Для зміни Конституції провладній "Слузі народу", до фракції якої входить 248 депутатів, треба зібрати 300 голосів у залі.  Реформу децентралізації у "Слузі народу" прагнуть завершити до місцевих виборів, які мають відбутися у жовтні 2020 року.