Андрій Дещиця: Росія не вперше через Інтерпол переслідує українців у Польщі

10:29, 10.11.2019
Андрій Дещиця: Росія не вперше через Інтерпол переслідує українців у Польщі

Андрій Дещиця (фото: facebook.com / Ярослав Данило)

Затримання сьогодні в Польщі ветерана АТО Ігоря Мазура, що відбулося на підставі запиту Росії в Інтерпол, є не першим таким випадком у Польщі, однак Україна намагатиметься зробити все можливе, аби запобігти екстрадиції Мазура до Росії.
 
Про це в коментарі "Укрінформу" сказав посол України в Польщі Андрій Дещиця.
 
"Це не перший такий випадок, коли затримують українських громадян. Є вже близько десяти таких випадків у Польщі, коли російська сторона через Інтерпол намагається затримати і екстрадувати до Росії українців, які брали участь у військових операціях на сході України",- заявив Дещиця.
 
За його словами, ці люди зараз перебувають у польських СІЗО, їх справи перебувають на розгляді польських правоохоронних і судових органів. Однак жодного випадку екстрадиції українців до Росії не було.
 
Дипломат зауважив, що у випадку затримань українців на території Польщі на запит Росії польські правоохоронці діяли відповідно до діючих норм і зобов’язань Польщі як учасника Інтерполу.
 

Посол наголосив, що у справі затримання Мазура він перебуває у постійному контакті з представниками польської влади. Зокрема, дипломат провів розмови з цього приводу із заступником глави МЗС Польщі Марціном Пшидачем, а також віцемаршалком Сейму Малгожатою Госєвською.
 
"Польська сторона розуміє значимість цієї справи",- зазначив Дещиця.
 
Він підтвердив інформацію, що упродовж 48-ми годин польський суд ухвалить рішення у справі про тимчасовий арешт Мазура.
 
"Ми намагатимемося переконати суд, щоб він передав українця на поруки генконсулу України. Маючи вже попередній досвід, ми доводитимемо, що це - політично сфабрикована справа Росії", - резюмував Дещиця.
 
Як Андрій Дещиця повідомив у Фейсбуку, на судовому засіданні будуть присутні українські консули і адвокати, один з яких вже має досвід ведення подібних справ. "Запропонували власне його кандидатуру дружині Ігоря", - зазначив Дещиця.
 

Як повідомляла "УМ", 9 листопада в Польщі, на прикордонному пункті Дорогуск, за запитом Росії затримали співробітника секретаріату Уповноваженої Верховної Ради з прав людини, одного з лідерів УНА-УНСО, 46-річного ветерана АТО Ігоря Мазура на псевдо "Тополя". 

 

У польському місті Холм буде вирішуватися питання про взяття Мазура під варту з метою його екстрадиції до Росії.

 

Із затриманим у Польщі Мазуром зустрівся український консул.

 

Тим часом під посольством Польщі в Україні відбувається акція через затримання на прикордонному пункті Дорогуск співробітника Секретаріату уповноваженого ВРУ з прав людини Ігоря Мазура.

 

Читайте також: Інтерпол став філією ФСБ?