ВРУ відправила у відставку Свириденко – уряд в очікуванні перетурбацій
До майбутнього складу уряду, який, наймовірніше, очолить нинішній голова НАК Нафтогаз України Сергій Корецький – не потраплять чотири міністри. >>
Міністр закордонних справ Павло Клімкін наголошує, що прийнятий нещодавно закон про мову "виглядає цілком стандартно" на тлі аналогічних законів демократичних держав.
Так він прокоментував звернення Росії до Радбезу ООН через ухвалення Україною закону про мову.
"Слід розуміти (і тут я хочу привернути увагу передусім зарубіжних політиків та аналітиків), що з точки зору міжнародної практики не відбулося абсолютно нічого екстраординарного. Українська мова не отримала жодних особливих прав і привілеїв, які б могли викликати бодай найменші підозри щодо недемократичності чи шовінізму", - наголосив Клімкін.
За його словами, ухвалення цього закону вже давно вимагала українська Конституція.
"Такі закони давно існують у багатьох демократичних державах і наш на їхньому тлі виглядає цілком стандартно, адже він забезпечує українській мові такі ж права та можливості, які має державна мова в будь-якій цивілізований і благополучній країні. І не більше!", - підкреслив міністр.
Він наголосив, що відродження української мови для України – "це перш за все питання національної безпеки і нашого виживання як народу й держави".
Клімкін додав, що в Україні немає жодних проблем із російською мовою.
"В нас проблеми з тими у Росії, хто не хоче бачити незалежної соборної України та української політичної нації", - зазначив він.
Як повідомляла УМ, російська делегація звернулась до голови Ради Безпеки ООН і просить скликати засідання через прийняття Верховною Радою закону про мову.
Угорські дипломати назвали закон про мову таким, що "відповідає духові Петра Порошенка", і висловили сподівання, що із новообраним президентом Володимиром Зеленським зможуть вирішитися "проблемні питання" щодо угорської нацменшини в Україні.
При цьому депутати від Опоблоку заявили, що оскаржать закон про мову в Конституційному суді.
До майбутнього складу уряду, який, наймовірніше, очолить нинішній голова НАК Нафтогаз України Сергій Корецький – не потраплять чотири міністри. >>
Винним у державній зраді Вищий антикорупційний суд визнав колишнього народного депутата, який втік до Росії, Андрія Деркача та засудив його до 15 років тюремного ув'язнення з конфіскацією майна. >>
Цей законопроєкт, над яким останні кілька місяців разом працювали історики, фахівці з меморіалізації, представники законодавчої та виконавчої влади, увінчує тривалий шлях >>
Гітанас Науседа, Президент Литви, заявив, що може допомогти у врегулюванні дипломатичного конфлікту між Києвом і Варшавою за їхньої згоди. >>
На саміті у Франції лідери країн G7 узгодили спільну заяву, в якій пообіцяли посилити військову підтримку України та санкції проти рф. >>
Угорщина та Україна офіційно уклали «історичну» угоду щодо прав етнічної угорської громади, яка проживає в Закарпатській області – заявив Прем’єр-міністр Петер Мадяр. >>