Надія Савченко та Володимир Рубан звільнені з-під варти через відсутність клопотання прокурорів

09:03, 16.04.2019
Надія Савченко та Володимир Рубан звільнені з-під варти через відсутність клопотання прокурорів

Володимир Рубан та Надія Савченко у суді (фото: RFE/RL)

Позафракційний народний депутат Надія Савченко та волонтер Володимир Рубан, яких підозрюють в підготовці масштабного теракту у Верховній Раді, вийшли на волю.
 
Про це повідомив Володимир Рибін, батько адвоката Валентина Рибіна, який представляє інтереси Рубана.
 
"Савченко і Рубан вийшли із клітки. Міри запобіжного заходу ніякої немає", - написав Володимир Рибін.
 
Водночас сестра Надії Віра Савченко оприлюднила відео, де суддя Броварського міськрайонного суду Київської області оголосила, що термін запобіжного заходу обвинувачених у тероризмі закінчився о 00:00 16 квітня.
 

Як повідомляє "Цензор.нет", у прокурорів була можливість внести нове клопотання про подовження підозрюваним запобіжного  заходу, але в них не виявилося заздалегідь підготовленого бланку клопотання, датованого 16 квітня.
 
Втім, прокурори можуть вимагати обрання нового запобіжного заходу для Савченко і Рубана на наступному засіданні.
 
Як відомо, Служба безпеки України затримала Надію Савченко 22 березня 2018 року після того, як Верховна Рада позбавила її депутатської недоторканності та дала дозвіл на арешт.
 

Її звинувачують у підготовці обстрілу з мінометів Верховної Ради, після якого мали дострілювати тих, хто вижив, просто у сесійній залі. Теракт нібито планували провести у парламенті, коли там буде Президент України та члени уряду.

 

У Верховній Раді Надія Савченко наголошувала, що ідея розбомбити парламент - мрія багатьох українців.

 

Слідчі переконують, що Надія Савченко та Володимир Рубан з метою підготовки до теракту двічі провезли зброю із окупованої частини Донецької області.

 

 Володимира Рубана затримали з арсеналом зброї на КПВВ "Майорське" у Донецькій області. Сам Рубан відкринув звинувачення у підготовці теракту в Києві і замаху. Рубан заявив, що думав, що везе в автомобілі меблі і, що його підставили.