Митрополит Епіфаній закликав православних України єднатися навколо ПЦУ

14:54, 03.02.2019
Митрополит Епіфаній закликав православних України єднатися навколо ПЦУ

Митрополит Епіфаній під час інтронізації (фото: Адміністрація Президента)

Митрополит Епіфаній під час промови після інтронізації у Софії Київській закликав православних ієрархів та мирян єднатися навколо Православної церкви України.

Промова митрополита Епіфанія опубліковало видання "Українська правда".

"Ми хочемо, щоб ті православні, хто є в Україні і з різних причин не входить до помісної автокефальної Української православної церкви, увійшли в неї. Закликаємо до церковної єдності православних ієрархів, духовенство, чернецтво та мирян. Двері Помісної церкви та наші серця відкриті для вас", - заявив митрополит.

"Нині нам належить утвердити звершене - отримання Томосу - єднанням, продовжити розбудову і зміцнення церкви, розширити православну взаємодію та братнє спілкування з помісними церквами - сестрами. Віримо, що у належний час усі ці зусилля увінчаються утвердженням для нашої помісної церкви із статусом Патрірхату", - додав Епіфаній.

"Полишимо у минулому те, що нас розділяло і працюймо разом на благо православ'я та України як єдина помісна церква. ... Наша церква залишається відкритою до співпраці та діалогу з іншими християнськими церквами України та релігійними організаціями - в Україні і за її межами", - зазначив предстоятель ПЦУ.

Він додав, до утвердження єдиної помісної церкви полягає "не лише у зовнішніх організаційних заходах".

"Церква - це в першу чергу спільнота, громада, які живуть згідно настанов віри, духовне життя, втілення заповідей у повсякденні", - зауважив Епіфаній.

Він також подякував "усім, хто доклав зусиль, щоб нинішній день автокефалії ПЦУ наблизився".

Нагадаємо, зведення на церковний Київський престол митрополита Епіфанія відбулася у Софійському соборі Києва 3 лютого.