Микола Мартиненко отримав обвинувальний акт

19:37, 21.05.2018
Микола Мартиненко отримав обвинувальний акт

Микола Мартиненко отримав обвинувальний акт на виході з НАБУ. (Фото з ФБ-сторінки Ігоря Черезова)

Спеціалізована антикорупційна прокуратура вручила обвинувальний акт екс-народному депутату Миколі Мартиненку, підозрюваному у заволодінні майном ДП "НАЕК "Енергоатом".

 

Про це журналістам повідомив адвокат обвинувачуваного Ігор Черезов одразу після вручення обвинувального акту в понеділок.

 

"Залишилися ще два або один підозрюваний, якому ще не вручили обвинувальний акт. Коли усім вручать обвинувальний, відразу справа попрямує до суду", – додав адвокат.

 

Водночас, за словами Черезова, прокурор просив Мартиненка підписатися в тому, що йому було достатньо часу для ознайомлення зі справою, а до того не хотів віддавати обвинувальний акт.

 

Як стверджує захисник колишнього депутата, Мартиненко писав листи про відмову в ознайомленні з матеріалами.

 

"Після цього ми вирішили піти", – зазначив Черезов.

 

Крім того, за словами адвоката, їх затримали на виході із прокуратури і там вже вручили обвинувальний акт.

 

"Коли ми спробували вийти з будівлі, були затримані озброєною охороною без пояснення причин. Після півтори години читання вголос детективами кримінально- процесуального кодексу, вони зрозуміли, що несуть брехню і вручили нам обвинувальний акт", – написав Черезов у Facebook.

 

20 квітня 2017 року детективи НАБУ та прокурори САП затримали екс-голову комітету парламенту з питань паливно-енергетичного комплексу, екс-нардепа Миколу Мартиненка.

 

Його затримали в рамках розслідування за фактом розкрадання коштів ДП СхідГЗК при закупівлі уранового концентрату.

 

Спеціалізована антикорупційна прокуратура просила суд взяти Мартиненка під варту на 60 діб з альтернативою застави у 300 млн. гривень.

 

22 квітня Солом'янський райсуд Києва відпустив Мартиненка на поруки народних депутатів з фракції "Народний фронт" та міністрів. 

 

У жовтні 2017 року НАБУ й САП повідомили про підозру у заволодінні майном "Енергоатома" Мартиненку й його ймовірному спільнику, керівнику структурного підрозділу ДП "НАЕК "Енергоатом".