Україна закликає країни НАТО не визнавати псевдовибори у Криму

19:25, 05.03.2018
Україна закликає країни НАТО не визнавати псевдовибори у Криму

Засідання Міжпарламентської ради "Україна-НАТО" у Києві. (Фото з ФБ-сторінки Ірини Фріз)

Народний депутат від фракції БПП Ірина Фріз заявила, що представники України звернулися до країн-членів НАТО не визнавати результати президентських "виборів" в окупованому Криму.

 

Про це пані Фріз написала у Facebook після панелі Міжпарламентської ради Україна-НАТО "Мілітаризація Криму і порушення прав людини на півострові" у понеділок.

 

"Закликали представників парламентів країн-членів Альянсу не визнавати результати "виборів" Володимира Путіна президентом РФ в окупованому Криму, адже вони відбуваються з порушенням міжнародного права. За окупаційної влади на півострові можливі лише вибори без вибору", - заявила Фріз.

 

Депутат зазначила, що зараз відбувається мілітарізація півострову не лише конвенційною зброєю, але й розміщенням зброї масового знищення, зокрема, крилатих ракет з ядерними боєзарядами, а також комплексів Тополь-М - балістичних міжконтинентальних ракет.

 

"Викликає занепокоєння з нашої точки зору розконсервація об’єктів на кшталт "Феодосія-13" на території Криму, що побудовані за часів Холодної війни та призначенні для зберігання зброї масового ураження", - написала Ірина Фріз.

 

За її словами, наразі в окупованому Криму формується потужна ударна група, що вже істотно змінює баланс сил в регіоні.

 

"Окремим питанням стоїть цілеспрямована політика окупаційної влади до штучної зміни етнічного складу півострову. Відбувається активне переселення представників етнічних груп Сибіру до Криму", - написала депутат.

 

І уточнила, що особи, що зокрема проходили служби в ЗСУ але залишилися на півострові, переводяться до військових частин Південного та Центрального військового округів РФ.

 

Зазначимо, що 18 березня 2018 у Росії відбудуться президентські вибори, в мережі пошурюють численні агітаційні ролики і картинки із закликом до громадян на них прийти.

 

Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба вважає, що вибори президента РФ в окупованому Криму не будуть визнані міжнародним співтовариством.