Умеров і Чийгоз житимуть і працюватимуть у Києві

19:50, 25.10.2017
Умеров і Чийгоз житимуть і працюватимуть у Києві

Рефат Чубаров і Ахтем Чийгоз.

Звільнені політв’язні Ільмі Умеров і Ахтем Чийгоз в найближчі дні прибудуть до Києва. Саме в столиці України вони будуть жити і працювати, оскільки до звільнення Криму дорога додому їм закрита.

 

Про це сказав журналістам голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров у середу ввечері.

 

"Я і мої товариші в Києві чекаємо їх (Ільмі Умерова і Ахтема Чийгоза - ред.) днями в Україні. Ми розуміємо, чому їх звільнили через переміщення через Туреччину. Крім того, щоб показати, що, мовляв, вони йдуть не назустріч українській державі, а йдуть назустріч Туреччині, це така тактика з боку Росії. Але переміщення їх за межі Криму означає, що їм закрили дорогу додому, тобто це звільнення із забороною проживати в Криму", - пояснив пан Чубаров.

 

За його словами, Умеров і Чийгоз працюватимуть в Києві, "поки ми всі разом не повернемося додому в звільнений Крим".

 

Рефат Чубаров додав, що Умеров і Чийгоз не просто його заступники в Меджлісі кримськотатарського народу, "а друзі по життю мої і багатьох членів Меджлісу, ми вже разом десятки років в національному русі кримськотатарського народу".

 

За словами голови Меджлісу, наразі звільнені Умеров та Чийгоз, згідно з гуманітарним правом, мають пройти всебічне медичне обстеження в Туреччині.

 

Рефат Чубаров ще раз підкреслив, що звільнення всіх кримських політв'язнів на етапі до звільнення Криму - найважливіше завдання Меджлісу кримскотатарского народу.

 

Як повідомляв «УМ», Ільмі Умерова було засуджено на 2 роки колонії-поселення за обвинуваченням в публічних закликах до порушення територіальної цілісності Росії.

 

Ахтема Чийгоза було засуджено російським судом до 8 років позбавлення волі у «справі 26 лютого». Після анексії Криму російська влада визнала Меджліс кримськотатарського народу екстремістською організацією і заборонили його діяльність.

 

Звільнити Умерова, Чийгоза та інших кримськотатарських політиків і громадських активістів неодноразово вимагали міжнародні і російські правозахисні організації. Вироки, винесені кримчанам російськими судами, засуджують США і Євросоюз.

 

25 жовтня Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова видали Туреччині.

 

ФСБ намагалося примусити їх написати прохання про помилування Путіну, але політв'язні відмовилися це робити.