Пашинського не притягнуть до відповідальності за підстреленого селянина

17:15, 01.08.2017
Пашинського не притягнуть до відповідальності за підстреленого селянина

У діях Сергія Пашинського слідство побачило необхідну оборону.

Генпрокуратура закрила кримінальне провадження за фактом стрілянини під Києвом за участі депутата від "Народного фронту", голови комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони Сергія Пашинського.

 

Про це йдеться у постанові слідчого ГПУ, копія якого є в розпорядженні РБК-Україна.

 

Зазначимо, що минулої зими, 31 грудня 2016 року, Пашинський у ході конфлікту на дорозі вистрілив з нагородного пістолета у ногу жителю одного із сіл Васильківського району В'ячеславу Хімікусу.

 

Наразі ж слідчі ГПУ дійшли висновку, що Пашинський діяв у межах необхідної оборони, що виключає його кримінальну відповідальність.

 

Пашинський вже підтвердив ЗМІ цю інформацію і обіцяє оприлюднити постанову слідчого. 

 

Дії іншого учасника подій Хімікуса визнані "суспільно небезпечними". Водночас слідство встановило, що в діях Хімікуса відсутній склад кримінального злочину за ч. 2. ст. 296 КК України (хуліганство), однак може бути присутнім склад адміністративного порушення у вигляді нецензурної лайки.

 

Захист Хімікуса вже заявив, що рішення слідчого буде оскаржено після того, як вони зможуть ознайомитися із постановою. Адже слідчий направив адвокату Марині Париновій постанову поштою, тоді як у Пашинського вона вже є на руках. 

 

За версією самого Пашинського, на нього напав п'яний чоловік, в результаті чого нардеп нібито змушений був стріляти. Крім того, він заявляв, що його вдарили пляшкою по голові.

 

Депутат також неодноразово наголошував, що хоче неупередженого слідства.

 

У свою чергу, жертва стрілянини на дорозі під Києвом стверджує, що народний депутат Сергій Пашинський застосував вогнепальну зброю не за правилами. Чоловік заявив, що обранець не здійснив попереджувального пострілу вгору, а цілився в груди й лише завдяки щасливому збігу обставин куля влучила жертві в ногу.