У столичній Національній філармонії презентують світ Любави Сидоренко – представниці львівської композиторської школи. Музика, яку вона створює, – сучасна та самобутня, багатогранна та чуттєва. Творчості Любави притаманна чиста із глибинним змістом, що апелює до почуттів.
Послідовно модернізувати романтичний тип образності – таким є творче кредо львівської композиторки. Будучи міцно вкорінена в українську класичну музику, Любава продовжує її традиції – твори авторки вражають експресивністю вислову, напруженістю та емоційною гостротою. Разом з тим її музична мова сучасна, тож торкає слухача своєю безпосередністю та рафінованістю.
Назви творів програми, які прозвучать 21 вересня у Києві: «Метабола», «Маріонетки», «Інкрустації», «Жменя піску», «Восьмикутник». Вони підштовхнуть слухача до невимушених роздумів.
У репертуарі Київського камерного оркестру, музика Любави Сидоренко займає помітне місце – цей колектив під орудою маестро Наталії Пономарчук знаний своїми інтерпретаціями її творів.
«Любава Сидоренко пише музику, яка сповнена енергії, яка вирує. Це – музика конфлікту, дії, вона практично театральна. Мені цікаво пережити її твори й представити їх публіці», – розповідає диригентка.
Тож на авторському концерті композиторки в Києві, її музика у виконанні цього колективу прозвучатиме виразно й акцентовано.
«Програма концерту охоплює твори різних років написання, вона є різноманітна за стилістикою, техніками створення, але усі ті твори є життєстверджувальними, які насичують позитивом, ведуть до роздумів. Я вдячна Наталії Пономарчук за характеристику моєї музики. Якби не її ініціатива, то не відбулося б цього концерту», - каже Любава Сидоренко.
Соліст концерту – композитор і віртуозний віолончеліст Золтан Алмаші, який давно є щирим та палким прихильником музики львівської композиторки. Він розмірковує: «Я завжди обурювався, коли творчість людини ототожнюють з її особистістю. Я вважав, що особистість – це одне, а музика – десь «звідти». Музика рандомно собі обирає, через кого транслюватиметься.
Познайомившись з Любавою Сидоренко, я почав розуміти, що це і так, і не так. З одного боку, її музика повністю базується на її особистості. Вона – парадоксальна, оригінальна, жвава, контрастна, непередбачувана, зрештою – гарна!.. Як би там воно не було, але музика Любави Сидоренко – це явище у нашій українській культурі, і звучить ця музика не так часто наскільки вона заслуговує звучати. Тому треба йти! Відміняти всі справи і йти».
Цей концерт є четвертою подією з циклу «Сучасне й позачасове». Проєкт започатковано Домом Майстер Клас і Національною філармонією України у жовтні 2023 року. Він має на меті представити аудиторії творчість сучасних українських композиторів, які увійшли в історію нашої музичної культури.
Відбулися три концерти, присвячені найвідомішим постатям українського композиторського мистецтва – Валентину Сильвестрову, Вікторії Польовій і Святославу Луньову. Цього разу Наталія Пономарчук, головна диригентка Київського камерного оркестру, обрала музику львівської композиторки Любави Сидоренко.
Юрко НИВА