Письменник та історик Юрій Канюк поліг у бою
Під час виконання бойового завдання на Торецькому напрямку загинув військовослужбовець, письменник, історик і теолог Юрій Канюк. >>
Пам’ятник Олександру Пушкіну на Думській площі в Одесі знаходиться в охоронній зоні ЮНЕСКО.
Аби демонтувати пам’ятник Олександру Пушкіну на Думській площі в Одесі міськрада має отримати відповідь від ЮНЕСКО, адже монумент знаходиться в охоронній зоні.
Як інформує УМ, про це повідомив голова Департаменту культури та євроінтеграції Одеської міськради Іван Ліптуга.
Ліптуга пояснив, що монумент знаходиться в охоронній зоні ЮНЕСКО, тобто будь-яка дія в цій зоні має узгоджуватися з організацією.
«Закон про деколонізацію (Закон України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії» - ред.) має ряд винятків, зокрема, зони об'єктів всесвітньої культурної спадщини є винятками. Тобто вся наша зона 618 Га підпадає під це. На будь-яку дію там, від зміни планування кварталу до простої заміни труб, потрібна відповідь від ЮНЕСКО», - сказав Ліптуга.
Зараз, каже посадовець, міськрада звернулася з листами до Мінкульту, МЗС та комунікувала з ЮНЕСКО з приводу того, що робити далі з пам'ятниками в охоронній зоні.
«Але ЮНЕСКО тут теж дуже обережна та забюрократизована організація, тому швидко від них відповіді ми не отримаємо. Це дуже довга процедура. Ми пишемо в Мінкульт, вони пишуть в виконавчу компанію ЮНЕСКО в МЗС, МЗС відправляє це в Париж, і таким самим ланцюгом відповідь повертається до нас»,- сказав Іван Ліптуга.
Додамо, раніше голова Одеської ОВА Олег Кіпер повідомив, що Кабінет міністрів виключив із Державного реєстру нерухомих пам'яток культурної спадщини національного значення монументи російським і радянським діячам, зокрема, встановлені в Одесі пам'ятник Пушкіну на Приморському бульварі та Воронцову на Соборній площі. Це означає, що пам’ятник не під охороною ЮНЕСКО.
Варто зауважити, що в Одесі мають перейменувати 84 топоніми. Також нові назви отримає низка топонімів в Одеській області.
Як повідомляла УМ, деколонізація мапи України почалась: імперських назв стало на 331 менше.
Під час виконання бойового завдання на Торецькому напрямку загинув військовослужбовець, письменник, історик і теолог Юрій Канюк. >>
Міжнародний фестиваль «Київський тиждень критики» — восьмий — традиційно у столиці відбувся в кінотеатрі «Жовтень». >>
У Києві до 3 листопада проходить 9-денний легендарний Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість», історія якого почалася в 1970 році. >>
Фентезійних творів нині з’являється стільки, що встежити за всіма майже нереально. >>
У Києві є (був) кінотеатр, якому в цьому році виповнилося 113 років. >>
В Україні 29 жовтня - день пам'яті Павла Глазового, улюбленого багатьма поколіннями відомого українського поета-гумориста і сатирика, лауреата премії імені Остапа Вишні, першого лауреата премії імені Петра Сагайдачного (1922-2004). >>