«Довбуш» на фронті: загинули 5 членів команди фільму, 7 - зникли безвісти
У кінокоманді, яка працювала над фільмом “Довбуш” - п'ятеро членів творчої групи загинули, щесемеро – зникли безвісти на фронті. >>
Кадр з фільму "Ля Палісіада", режисер Філіп Сотничен.
На національний відбір фільму, який буде висунуто від України на здобуття премії Оска,український Оскарівський комітет завершив прийом заявок .
Як інформує УМ, про це 29 серпня повідомила Українська Кіноакадемія у Фейсбуці.
Цього разу на право представляти Україну у категорії "Найкращий міжнародний повнометражний фільм" премії Американської академії кінематографічних мистецтв та наук претендують чотири стрічки:
"Будинок"Слово". Нескінчений роман", режисер Тарас Томенко.
Історична драма про мешканців Будинка Слово у Харкові – Хвильового, Курбаса, Йоганссена, Семенка, яким судилося стати представниками Розстріляного відродження.
"Ля Палісіада", режисер Філіп Сотниченко.
Пострадянський нуар, події якого відбуваються у 1996 році, коли до запровадження в Україні мораторію на смертну кару залишається кілька місяців.
"Ми були рекрутами", режисер Любомир Левицький.
Документальна стрічка про шлях 19-річного Бориса Савенка, рекрута Третьої штурмової бригади – від мобілізації до участі у бойових діях.
"Мирні люди", режисерка Оксана Карпович.
Документальний фільм з незвичним прийомом – для нього режисерка використала радіоперехоплення телефонних розмов російських окупантів з їхніми родинами. Вони звучать на фоні зображення руйнувань, які в Україну приніс окупант, та вражають буденним ставленням до жорстокості щодо українців.
Український Оскарівський Комітет додав, що перевірить відібрані фільми на відповідність вимогам Американської академії та на засіданні 9 вересня визначить стрічку, що представить Україну на Оскарі 2025.
Нагадаємо, що в 2023 році на премію Американської кіноакадемії від України висунули документальний фільм "20 днів у Маріуполі" режисера Мстислава Чернова.
Це документальна стрічка, створена на основі матеріалів, знятих воєнним кореспондентом, фотографом, відеографом Мстиславом Черновим в обложеному росіянами Маріуполі.
Зрештою стрічка Чернова стала третім українським фільмом, номінованим на Оскар за 96 років існування премії та приніс Україні перемогу в номінації Найкращий повнометражний документальний.
Як повідомляла УМ, вперше в історії «Оскара»: українська стрічка отримала престижну премію.
У кінокоманді, яка працювала над фільмом “Довбуш” - п'ятеро членів творчої групи загинули, щесемеро – зникли безвісти на фронті. >>
Відмовитися від показів фільму "Глухі коханці" російського режисера Бориса Гуца закликало кінофестиваль Tallinn Black Nights Film Festival (PÖFF) Державне агентство з питань кіно. >>
Ще на двох престижних кінофестивалях здобула нагороди українська стрічка «Ти — Космос» режисера Павла Острікова. >>
Переможців.оголосив 53-й Київський міжнародний кінофестиваль "Молодість", нагородження відбувалося 2 листопада. >>
Міжнародний фестиваль «Київський тиждень критики» — восьмий — традиційно у столиці відбувся в кінотеатрі «Жовтень». >>
У Києві до 3 листопада проходить 9-денний легендарний Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість», історія якого почалася в 1970 році. >>