Інший погляд: про воєнний альбом Андрія Котлярчука «Звільнена Київщина»
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Музей під відкритим небом Пирогово (Фото з відкритих джерел)
Північний апеляційний господарський суд легалізував рейдерське захоплення частини території та приміщень Національного музею народної архітектури та побуту України.
Як інформує УМ, про це повідомили в Міністерстві культури та інформаційної політики у Фейсбуці.
Як повідомляє МКІП, з 2020 року між музеєм та "групою невстановлених осіб" тривав судовий процес щодо власності на території Пирогова. Як йдеться в судовій справі на ресурсі "Опендатабот", з музеєм судиться компанія зі сфери спортивного навчання, забудовник й агенство з нерухомості ТОВ "Манеж-Холл". Фактично компанія намагається привласнити державне майно.
"Восени 2020 року групою невстановлених осіб вчинена спроба рейдерського захоплення нерухомого майна нежитлових будівель та земельної ділянки загальною площею понад 17 800 кв. м шляхом реєстрації на підставних осіб. Музей в Пирогові використовує це майно на законних підставах з 1970-х років, шляхом реєстрації відповідного майна на підставних осіб", – йдеться в повідомленні.
Після цього музей звернувся за захистом до Офісу антирейдерства Міністерства юстиції України. В установі розглянули скаргу та скасували нову незаконну реєстрацію, також відкрили кримінальну справу. Її передали під керівництво Офісу генерального прокурора України.
Вже у лютому 2024 року компанія, що намагалася отримати частину територій музею, звернулася до Господарського суду міста Києва з позовом. Втім установа його відхилила та залишила в силі наказ Офісу антирейдерства Міністерства юстиції.
Після того, як 7 серпня 2024 року Північний апеляційний господарський суд задовольнив позов забудовника та скасувати наказ Міністерства юстиції України, Музей в Пирогові разом з Міністерством культури звертатиметься до Верховного суду.
Нагадаємо, що музей в Пирогові – це архітектурно-ландшафтний комплекс на півдні Києва. В ньому представлені елементи з усіх історико-етнографічних регіонів України: Полісся, Слобожанщини та Полтавщини, Карпат, Наддніпрянщини, Поділля та Півдня.
Тут відбуваються сезонні етнографічні ярмарки, а на народні свята проводять тематичні події.
В Національному музеї народної архітектури та побуту України зберігаються близько 300 пам'яток народного будівництва XVI-XX ст. Серед них хати, комори, криниці й інші традиційні господарські елементи того часу.
Його створили у 1969 року на історичних землях, що раніше належали Києво-Печерській лаврі, а функціонувати для відвідувачів музей розпочав у 1976 році.
Зараз в комплексі зберігаютьмя близько 100 тисяч експонатів: народний одяг, тканину, меблі, знаряддя праці, вироби гончарів, бондарів, теслів, столярів, ковалів, народний живопис та розпис, музичні інструменти, дитячу іграшку тощо.
Як повідомляла УМ, музей «Пирогово» забудують з дозволу суду.
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Створену Кременецько-Почаївским державним історико-архітектурним заповідником за дорученням Міністерства культури та стратегічних комунікацій інвентаризаційну комісію - не допустили до роботи представники Свято-Успенської Почаївської лаври. >>
Список із 25 об’єктів світу, що потребують збереження оприлюднив Всесвітній фонд пам’яток (World Monuments Fund, WMF). Серед об'єктів, що увійшли до переліку на 2025 рік – столичний Будинок вчителя, турецьке місто Антак'я, історична міська структура Гази та Місяць. >>
«Я зрозумів, що мушу бути українофілом – це я зрозумів цілком свідомо. І от я жадібно ухопився за українство. Кожнісіньку вільну від «офіційних занять» часину я присвячував Україні. Перша ознака національності є мова – я й нею найперше заклопотався», - писав Агатангел Кримський. >>
Один з найвідоміших українських театральних режисерів — Давид Петросян — представив прем’єру на сцені Національного театру імені Марії Заньковецької у Львові. >>
Благодійний фонд «МХП-Громаді» та Український культурний фонд оголосили про запуск нового грантового конкурсу «Культура у фокусі громад» із фінансуванням від 500 тис. до 1 млн грн на культурні проєкти. >>