Фронтмен гурту «Жадан і Собаки» Сергій Жадан та співачка Христина Соловій представили спільну пісню "Серце" 20 жовтня. Кліп на пісню зняли у церкві святого Андрія у Львові.
Однак Українська греко-католицька церква засудила кліп "за використання антихристиянських елементів" у відео.
Як інформує Україна молода, новий кліп було опубліковано на YouTube у п’ятницю, 20 жовтня.
Уже за кілька годин після його оприлюднення, УГКЦ офіційно засудила артистів за пропагування антихристиянських цінностей.
Головні сцени кліпу «Серце» були зняті у церкві на пл. Соборній. В описі до кліпу йдеться про те, що композиція «Серце» — маніфест любові до світу, яка проростає з чесності та розуміння його недоліків і вад.
«Це відверта і зрозуміла історія кохання двох людей, за якою ховаються відданість і сміливість. Слухайте «Серце» на усіх стримінгових платформах, і пам’ятайте, що поруч із любов’ю ніколи не може стояти каяття», — йдеться у повідомленні.
У кліпі є кадри, на яких цілуються дві дівчини. Ймовірно поцілунок одностатевої пари і став причиною реакції церкви, яка надала дозвіл артистам на зйомки в храмі. Але варто зазначити, що поцілунки були зняті не в приміщенні храму.
Попри те, парафія св. Андрія отців Василіян УГКЦ повідомила, що погоджений із ними сценарій кліпу був порушений.
«Слава Ісусу Христу!!! Дорогі у Христі брати і сестри, хочемо виступити з приводу появи в мережі інтернет кліпу «Серце», за участю Христини Соловій та Сергія Жадана. Ми вже звернулися до них з проханням про видалення даного кліпу, оскільки він пропагує антихристиянські цінності та порушує суть та сценарій кліпу, про які ми наперед були поінформовані. Щиро всіх перепрошуємо!!!», — написали на Facebook сторінці парафії св. Андрія.
У церкві додали, що в разі не видалення відео, вони звертатимуться до суду. Наразі ані Сергій Жадан, ані Христина Соловій не відреагували на вимогу видалити кліп.
Як повідомляла УМ, музикант і учасник гурту "5’nizza" Сергій Бабкін випустив нову пісню під назвою "Зрада", яка викликала значну хвилю негативних реакцій у громадськості.
«Поки у вас антракт, я перезаряджу рушницю», — такими словами закінчується перша дія вистави «Шевченко 2.0», яку в Києві нещодавно представив легендарний Харківський театр імені Шевченка «Березіль». >>
На Житомирщині в селищі Червоне будинок-садибу Терещенка, що є пам'яткою архітектури місцевого значення, остаточно повернули з приватної у державну власність. У 2000 році палац та частину території безкоштовно передали у користування, а далі у приватну власність УПЦ (МП). >>
У міланській галереї Centro Brera в Італії, в понеділок 18 листопада, відкрили виставку українських мисткинь "Вицвілі кольори" (Colori Spenti). Експозиція представляє роботи художниць, що постраждали від російського вторгнення. >>
До переліку "Найкращі туристичні села" Всесвітньої туристичної організації ООН (The Best Tourism Villages) – потрапили селища Урич і Ворохта, що розташовані у Львівській та Івано-Франківській областях. >>
Український художник та педагог доби Розстріляного відродження, учень Опанаса Сластіона та Михайла Бойчука, професор живопису Київського художнього інституту Іван Падалка народився 15 листопада далекого 1894 року. >>