100-літній ювілей: «Українське радіо» відзначає річницю з дня першого виходу в ефір
«Українське радіо» 16 листопада святкує 100 років мовлення і День працівників радіо, телебачення та зв'язку України. >>
Тепер росія, путін, москва офіційно пишеться з маленької літери
В Україні офіційно дозволили писати слово «росія» з маленької літери. На державному рівні прийнято рішення, що такий спосіб написання різних назв країни-агресорки не буде вважатися помилкою.
Як інформує Україна молода, про це повідомляє Національна комісія зі стандартів державної мови.
Тепер "маленька" росія у правописі – це не лише вияв презирства до сусідньої країни-терористки, але й норма в українській мові. Таке рішення ухвалила Національна комісія зі стандартів державної мови.
У комісії погодилися не вважати написання "росії" з маленької за відхилення від норм української мови в текстах неофіційного характеру. Там зазначили, що дійшли до такого висновку, зважаючи на кілька факторів:
· героїчна боротьба українського народу;
· звернення у соцмережах віцепрем'єрки Ірини Верещук;
· згода від Інституту української мови НАН України та Інституту мовознавства імені О. О. Потебні НАН України.
Тепер нарешті правопис відображатиме сутність країни "за поребриком". Помилкою не буде вважатися написання з малої літери назв "російська федерація", "росія", "москва", "московія", "московське царство", "російська імперія", "державна дума рф".
У центрі скандалу опинився очільник міністерства освіти й науки Оксан Лісовий. Все через те, що 31 серпня він наказав виправити в одному із законодавчих актів словосполучення "російська федерація" на "Російська Федерація".
У соцмережах міністра одразу ж почали звинувачувати у симпатії до країни-агресорки. Сам Лісовий згодом пояснив, що був вимушений вдатися до такого кроку. Правопис "Росії" з великої літери є вимогою нормопроєктування.
"Без такого виправлення Мін'юст не зареєстрував би наш наказ, що визначає особливості навчання українських школярів, які нині перебувають за кордоном", – зазначив посадовець.
Вчитель української мови та літератури Олександр Авраменко зауважив, що написання "росія" з маленької не порушує правила правопису, який дозволяє писати власні імена з маленькою літери, якщо їх вживають у зневажливому контексті.
Як повідомляла УМ, чинному законодавству суперечить проведення уроків російською мовою в українських школах і до таких випадків не можна виявляти лояльність.
«Українське радіо» 16 листопада святкує 100 років мовлення і День працівників радіо, телебачення та зв'язку України. >>
До переліку "Найкращі туристичні села" Всесвітньої туристичної організації ООН (The Best Tourism Villages) – потрапили селища Урич і Ворохта, що розташовані у Львівській та Івано-Франківській областях. >>
Український художник та педагог доби Розстріляного відродження, учень Опанаса Сластіона та Михайла Бойчука, професор живопису Київського художнього інституту Іван Падалка народився 15 листопада далекого 1894 року. >>
Сьогодні, 13 листопада, 135 років від дня народження Остапа Вишні (справжн. – Губенко Павло Михайлович), українського письменника-сатирика і гумориста. Автор збірок «Діли небесні», «Вишневі усмішки», «Кому веселе, а кому й сумне». >>
У кінокоманді, яка працювала над фільмом “Довбуш” - п'ятеро членів творчої групи загинули, щесемеро – зникли безвісти на фронті. >>
У Чернігові в обласному філармонійному центрі в переддень свята працівників культури і мистецтв вшановували достойників цієї сфери. >>